У Криму прийшли з обшуками до кримськотатарського активіста Османова

У тимчасово окупованому Криму росіяни прийшли з обшуками до представника кримськотатарського національного руху, цивільного журналіста Ролана Османова.

Наразі причини обшуків встановлюються, повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров у Telegram, передає УНН.

Цитата

"В окупованому Криму, в селі Урожайне Сімферопольського району, у будинку активіста кримськотатарського національного руху, цивільного журналіста Ролана Османова відбувається обшук (вранці 15 березня — ред.). Що спричинило вторгнення російськими варварами в будинок Ролана Османова, нами встановлюється", — заявив Чубаров.

Деталі

Він припустив, що обшуки можуть бути пов'язані з тим, що російські окупанти шукають сліди тих, хто нібито здійснив 23 лютого підрив залізничного полотна на перегоні Сімферополь — Бахчисарай. За словами Чубарова, росіяни протягом останніх днів здійснювали вторгнення у будинки кримських татар на цій підставі.

Голова Меджлісу нагадав, що 13 липня 2022 року російські карателі затримували активіста Османова біля "верховного суду республіки Крим", де в той час відбувалося "судилище" у справі про "диверсію на газопроводі", у якому окупанти звинуватили першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла та братів Азіза і Асана Ахтемових.

Раніше, 4 вересня 2021 року, Османова затримували під будівлею фсб росії у Сімферополі, куди він разом з іншими активістами прийшов, щоб дізнатися про долю п'яти викрадених кримських татар. Тоді окупаційний суд визнав активіста винним у тому, що він нібито "порушив обмеження режиму підвищеної готовності" і оштрафував на 15 тисяч рублів.

Джерело

Новости Крыма