У Криму побільшало рожевих фламінго

Ці птахи прилітають на півострів з початку листопада до кінця березня в період своєї міграції вздовж Азово-Чорноморського узбережжя.

Кримські орнітологи виявили нову гніздову колонію рожевого фламінго на півночі півострова. Про це повідомили у прес-службі «Заповідного Криму».

«Узагальнюючи дані спостережень і враховуючи всі відомі зустрічі в Криму, можна зробити припущення про формування нової гніздової колонії фламінго», — зазначили фахівці.

Зазначається, що за останні п’ять років рожевих фламінго все частіше можна зустріти на водоймах півострова. Ці птахи прилітають до Криму з початку листопада до кінця березня в період своєї міграції вздовж Азово-Чорноморського узбережжя. У Криму вони обирають для гніздування території заповідників, а також акваторії Центрального і Східного Сивашів. Там фламінго відпочивають, в’ють гнізда і залишаються на зимівлю.

«На околицях Східного Сиваша фіксувалися молоді та статевонезрілі особини у спільних зграях, що налічують деколи до 30 особин», — додали в прес-службі.

Крим є важливим «опорним пунктом» для найрізноманітніших видів пернатих. Більшість птахів пролітають через північні райони півострова: в очереті Сиваша багато хто знаходить для себе тимчасову стоянку або постійний притулок на зиму.

Навесні перельоти відбуваються динамічніше і птахи рідко затримуються довше, ніж на день або два. Восени міграція проходить спокійніше, а іноді й зовсім призупиняється в несподівано комфортних для птахів місцях.

Раніше науковий співробітник Опукського природного заповідника Ігор Сікорський зазначив, що цієї зими на півострів прилетіли близько 170 видів птахів, половина з яких — водоплавні. Найбільша популяція пернатих, що зимують у Криму, — кулики — налічує 20 видів.

За словами вченого, причина «інтересу» перелітних птахів до Криму — потепління, яке було зафіксоване в січні. Але вже в лютому вони можуть полетіти через різке похолодання.

Новости Крыма