У День вишиванки у Ковелі відкрилась виставка творчих робіт майстрині Ніни Габрилевич.
Кожна її робота – своєрідна мелодія, покладена на полотно, яка виграє теплом і ніжністю, дивує красою і витонченістю. Про це інформують на сайті Ковельської міської ради.
Сама пані Ніна зізнається, що вишивка – це свято її душі.
«Я не можу жити без голки в руках. Вона рятує мене від біди, сліз, негараздів. Моя майстерня ніколи не закривається. Хочу якнайбільше залишити після себе у цьому світі. А поки житиму — буду творити і не зраджуватиму своєму кредо: «Люблю життя. Безмежно люблю свою землю. Родину. А понад усе — вишивання», – каже жінка.
Ніна Габрилевич – жінка з цікавою долею. Вона упродовж 13 років була активним учасником ансамблю пісні та танцю «Лісова пісня». І хоч за фахом вона диригент народного оркестру, але так вже сталося, що чимало років працювала у військкоматі.
Вперше ковельська майстриня представила свої роботи на публіку ще 25 років тому. Її творча скриня надзвичайно багата на рушники, серветки, вимпели, сорочки, ікони. Не злічити усього доробку вишивальниці. Більше вісімдесяти виробів можна побачити на виставці цього разу.
Особливе місце займає рушник пам’яті, на якому будуть імена всіх Героїв нашої громади, які загинули за Україну. Ідея створити такий унікальний виріб виникла в учасників проєкту «Крила». І саме Ніна Габрилевич вишила орнамент, який розпочинає цю реліквію громади.
Багато людей сьогодні прийшло на відкриття виставки. Багато теплих слів, компліментів було сказано на адресу рукодільниці.
Міський голова Ігор Чайка висловив вдячність Ніні Сергіївні за її творчість, відданість улюбленій справі, за те, що вона пропагує любов до вишивки.
«У цих роботах — Ваш настрій, мистецтво, краса. Вишиванка — це не просто наш оберіг, ідентифікаційний код українців. Це — наша броня. Це не лише про одяг, а й про віру, зв’язок поколінь. Вишиванка — це оберіг, який зміцнює нашу віру в себе, віру в Україну», – наголосив він.
Протягом місяця всі бажаючі зможуть оглянути виставку, помилуватись роботами Ніни Сергіївни. Можливо саме після знайомства із її творчістю, для когось вишивка також стане частиною життя.