Під головуванням першого заступника міського голови Тараса Яковлева відбулось засідання нового консультативно-дорадчого органу при виконавчому комітеті Ковельської міської ради – Ради безбар’єрності (донедавна питаннями безбар’єрності займався комітет доступності).
Про це інформують на сайті Ковельської міської ради.
«Рада безбар’єрності, до якої увійшли керівники міста, структурних підрозділів виконкому, депутати, представники громадських організацій, які опікуються людьми з інвалідністю, буде працювати над тим, щоб у Ковелі кожен міг жити комфортно та без обмежень. Наше завдання – створення рівних можливостей для мешканців громади, а особливо для маломобільних груп», – наголосив Тарас Яковлев.
Учасники зустрічі підбили підсумки зробленого у громаді у попередні роки. Акцентувалось на тому, що усі об’єкти комунальної власності, які здаються в експлуатацію, де проводяться капітальні ремонтні роботи, облаштовуються пандусами, інклюзивними санвузлами. Під час поточних ремонтів доріг неодмінно виконується пониження на пішохідних переходах.
Нині у державі формуються маршрути безбар’єрності. Його створення у Ковелі анонсувала начальник відділу містобудування та архітектури Людмила Мурай. Він включатиме: автостанцію, ДЮСШ імені Євгена Кондратовича, центральну районну лікарню, ЦНАП, управління соціальної та ветеранської політики, парк культури і відпочинку імені Лесі Українки, Транскордонний центр діалогу культур імені Гетьманів Ружинських, парк імені Тараса Шевченка.
Низку конкретних завдань у 2025 році зі створення безбар’єрного середовища у громаді визначено у місцевій Програмі «З вами для вас». На її реалізацію передбачено 10 мільйонів гривень.
З-поміж іншого у 2025 році заплановано облаштування:
– понижень на пішохідних переходах на вулицях: Тараса Шевченка, 7 та 1-А, Сагайдачного 5-В, 4, Соборній (біля собору Благовіщення Пресвятої Богородиці), Незалежності, 126, 119, Косачів, 8, Грушевського, 7. Ремонт тротуарів на вулиці Незалежності, 73 (біля магазину «Ватсонс»), ремонт тротуарів на мосту через річку на вул. Незалежності, вздовж вул. Сагайдачного 6-8, влаштування закритого лотка на водостоці на вул. Сагайдачного, 6;
– похилої підйомної платформи на вулиці Заводській, 13, де мешкає людина, яка пересувається на кріслі колісному;
– пандусів у закладах дошкільної освіти №4, №6, №8;
– додаткового входу для маломобільних груп населення в діагностичне відділення центральної районної лікарні на вул. Олени Пчілки, 4;
– ліфтів у КДЮСШ ім. Євгена Кондратовича.
У ході обговорення порушувались інші питання, які стосуються безбар’єрності у громаді. Зокрема, йшлося про необхідність напрацювання заходів з питань доступності у закладах освіти та громадському транспорті.