До вечора неділі, 25 травня, триває голосування за номінанток Національної незалежної премії «Жінка України».
До фіналу потрапили відразу три бійчині 100 омбр – і усі вони волинянки.
Це – командир відділення дронарів Катерина Гошко (номінація «Захист держави») та дві бойові медикині – Юлія Хомік і Яна Ліпич (номінація «Військова медицина»).
Катерина Гошко
Молодший сержант, псевдо «Миша», командир 1 відділення ударних безпілотних авіаційних комплексів 2 взводу 1 роти батальйону безпілотних систем 100 омбр
Катерина Гошко — командирка розрахунку ударних безпілотників, яка майстерно керує важкими дронами типу «Nemesis» і «Vampire», перетворюючи ворожі укріплення та техніку на цілі, знищені з холодною точністю.
Під час виконання бойового завдання в районі Торецька підрозділ потрапив під удар ворожого FPV-дрону. Унаслідок атаки Катерина зазнала поранення, а її побратим з позивним «Фестиваль» загинув. Попри втрату та травму, військовослужбовиця не залишила службу. Вона повернулася до строю з ще більшою рішучістю — захищати, боротися і помститися.
Для неї керування дроном — це не лише виконання бойового завдання, а вияв особистої відповідальності за кожного полеглого побратима, за зруйновані міста й села, за кожне мирне життя, обірване війною. Її дрон — це знаряддя точного, виваженого й справедливого удару.
Проголосувати за Катерину Гошко можна за цим покликанням.
Юлія Хомік
Юлія Хомік, позивний «Миша» — медикиня, яка щоденно демонструє справжню відданість, професіоналізм і мужність на передовій. З січня 2024 року вона десятки разів виїжджала в зону активних бойових дій під обстрілами, рятуючи поранених побратимів із найнебезпечніших ділянок. Її готовність діяти там, де інші не наважуються, — приклад високого професійного обов’язку та самопожертви.
З липня 2024 року Юлія виконує завдання у прифронтовому стабілізаційному пункті, де кожна секунда має значення, а кожна команда — це шанс на життя. Її робота — це не лише медична допомога, а й моральна підтримка, яка надихає боротися навіть у найтяжчих обставинах.
Позивний «Миша» став символом тихої сили, стійкості й гуманності. Завдяки таким людям, як Юлія Хомік, життя перемагає навіть у найтемніші моменти війни. Кожен врятований нею боєць — ще один крок до нашої спільної Перемоги.
Проголосувати за Юлію можна тут.
Яна Ліпич
Яна Ліпич (позивний «Хуліганка») — старший сержант, фельдшер медичного пункту 1-го механізованого батальйону 100 окремої механізованої бригади.
Після закінчення медичного коледжу Яна Ліпич понад десять років працювала медичною сестрою у відділенні реанімації Ковельської лікарні (Волинська область). У жовтні 2022 року вона приєдналася до лав Збройних Сил України, змінивши медичний халат на військову форму.
Протягом більш як двох з половиною років служби старший сержант Ліпич брала участь в евакуації сотень поранених військовослужбовців, надаючи першу медичну допомогу в умовах активних бойових дій. Евакуаційні заходи неодноразово здійснювались під вогнем противника, під час яких Яна проявляла високий рівень професійної підготовки, витримку й особисту відвагу.
Окрім військової служби, Яна Ліпич — мама чотирьохрічного сина Артема. На неї з нетерпінням чекають її батьки, Валентина та Анатолій. Найбільше її прагнення — повернутися додому з Перемогою, щоби знову бути поруч із сином і подарувати йому материнську любов і турботу.
Проголосувати можна за цим покликанням.