Американський президент Дональд Трамп вирішив вивести США з Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО), посилаючись на її антиамериканські та антиізраїльські настрої, а також на її прогресивні погляди.
Про це стало відомо The New York Post, передає «Європейська правда».
Як зазначається, у лютому Трамп наказав провести 90-денний перегляд присутності США в ЮНЕСКО, зробивши особливий акцент на розслідуванні будь-яких «антисемітських або антиізраїльських настроїв всередині організації».
Представник Білого дому зазначив, що після проведення перегляду американські посадовці висловили заперечення щодо політики ЮНЕСКО в галузі різноманітності, рівності та інклюзивності, а також її пропалестинської та прокитайської упередженості.
«Президент Трамп вирішив вивести США з ЮНЕСКО, яка підтримує прогресивні, розкольницькі культурні та соціальні ідеї, що абсолютно не відповідають здоровому глузду, за який американці проголосували в листопаді», – заявила заступниця прессекретаря Білого дому Анна Келлі.
Серед недоліків, на які посилаються, – публікація ЮНЕСКО «інструментарію боротьби з расизмом» у 2023 році та ініціатива «Трансформація чоловічої ментальності» у 2024 році.
Перша з них закликала держави-члени прийняти «антирасистську» політику та взяти участь у «гонці за першість» у боротьбі за соціальну справедливість, відповідаючи на питання про історію расизму у своїх юрисдикціях, а потім працюючи над забезпеченням рівності.
У рамках гендерної програми минулого року також було опубліковано звіт про відеоігри, в якому розглядалося, як ігри можуть «сприяти гендерній рівності».
Також за словами представника Білого дому, ЮНЕСКО використовувала свій Виконавчий комітет для просування антиізраїльських і антиєврейських заходів, включно із визнання єврейських святих місць «палестинським всесвітнім спадком».
Крім того, Пекін є другим за величиною спонсором ЮНЕСКО, а китайські громадяни обіймають ключові керівні посади.
«Китай використовує свій вплив на ЮНЕСКО для просування глобальних стандартів, які відповідають інтересам Пекіна», – заявив представник адміністрації.
Зазначимо, у лютому Трамп видав указ про вихід США з Ради ООН з прав людини, а також про заборону на майбутнє фінансування агентства ООН з надання допомоги сектору Гази.
Ще у 2018 році, під час першого президентства Трампа, США вийшли зі складу Ради. Тоді Сполучені Штати звинувачували орган у тому, що він є антиізраїльським та потребує реформування.
У 2025 році США звинуватили Раду ООН з прав людини в упередженому ставленні до Ізраїлю і в тому, що вона покриває уряди, які порушують права людини.
Це сталося після того, як адміністрація колишнього президента Джо Байдена призупинила фінансування агентства ООН для допомоги палестинським біженцям і організації робіт на Близькому Сході після повідомлень про те, що його співробітники були причетні до нападу ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня.
Нагадаємо, 21 січня 2025 року президент США Дональд Трамп підписав указ, згідно з яким Сполучені Штати знову виходять із складу ВООЗ. Таким чином США розриває зв’язки зі світовою установою охорони здоров’я, яка координує боротьбу з глобальними загрозами.
Таке рішення адміністрації Дональда Трампа призупинити зовнішню допомогу США «суттєво порушило» постачання препаратів для лікування ВІЛ-інфекції до України та ще семи країн, які незабаром можуть залишитися без цих життєво важливих ліків.
Також на початку березня 2025 року адміністрація Дональда Трампа припинила фінансування 5800 тисяч проєктів Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Як розповіли у виданні, серед припинених проєктів – програми лікування ВІЛ-інфекції, основні програми боротьби з малярією в африканських країнах, глобальні зусилля з ліквідації поліомієліту та щодо боротьби з недоїданням