Він зауважує, що «абсолютно незрозуміло», для чого було зроблено відповідну заяву.
В РНБО прокоментували ідею вступу України до НАТО в обмін на території / фото УНІАН
Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов назвав «дивним вкидом» заяву щодо начебто можливості поступок України щодо частини своїх територій в обмін на членство в НАТО.
Про це він сказав в ефірі телемарафону, зауваживши, що жодна країна після Другої світової війни не проходила такі випробування, з якими зараз доводиться мати справу Україні.
«Коли хтось десь нам починає давати поради, сидячи на диванах у теплих кріслах, скажімо так, Євросоюзу або в якихось інших установах, я хочу зауважити, що жодна країна після Другої світової війни не проходила такі випробування», — зазначив він.
Данілов зауважив, що сьогодні «ще один діяч зробив заяву відносно наших земель».
«Доволі дивну, як на мене. Майте на увазі, що нам своє робити, нам виганяти ворога з нашої території. І ми цим питанням будемо займатися з ранку до вечора, 24 години на добу», — сказав секретар РНБО.
На уточнення, яку саме заяву він має на увазі, Данілов сказав, що йдеться про «заяву одного з діячів, клерка з НАТО, який розповідає, що нам треба розглядати питання поступу наших територій (в обмін – УНІАН) на членство в Альянсі».
«Дивний такий вкид. Абсолютно незрозуміло, для чого це зроблено. Для того, щоб помацати наші нерви? Так не треба. Ми знаходимося в доброму стані, починаючи з 24 лютого 2022 року», — сказав секретар РНБО.
Новий ГУЛАГ: правозахисниця розповіла, що Кремль робитиме зі своїми в’язнями
ЗСУ відбили сильний штурм під Бахмутом: розгромлено «фанатський спецназ»
У Повітряних силах ЗСУ розповіли, чого українцям чекати від РФ на День Незалежності
Армія РФ «заворушилася» на двох напрямках: де наступав ворог
У канцелярії НАТО заговорили про «торги» територіями України
За даними норвезької газети VG, глава канцелярії НАТО Стіан Єнссен припустив, що Україна може отримати членство в Альянсі в обмін на поступку Росії частини своєї території. За його словами, це може бути частиною закінчення війни в Україні.
«Я думаю, що рішення може полягати в тому, щоб Україна відмовилася від території і отримала натомість членство в НАТО. Я не кажу, що це має бути так. Але це може бути можливим рішенням», — сказав Єнссен.
Він також зазначив, що потрібно мати деякі уявлення про те, якою буде ситуація з безпекою для України після закінчення війни.
Крім того, Єнссен зауважив, що дискусія про можливий післявоєнний статус вже йде, і що питання про поступку території Росії порушувалися й іншими.
У відповідь на це речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко назвав неприйнятними розмови щодо начебто можливості поступок України щодо частини своїх територій в обмін на членство в НАТО.
Він також підкреслив, що свідома чи несвідома участь посадовців НАТО у формуванні наративу про можливість відмови України від своїх територій грає на руку Росії.