«Тільки одне приведе Путіна до припинення вогню: Крим» – Тhe Нill

Володимир Путін

 

Росія створює торговельні мережі між північчю та півднем через Кавказ та Іран, що зробить Чорне море найважливішим вузлом у її війні з Україною, пояснює Responsible Statecraft. Що б Путін не говорив про захист Луганська та Донецька, його нинішній пріоритет – утримати Крим, стверджує Тhe Нill. Україна навмисно дозволить місту залишатися у напівробочому стані, дозволяючи цивільним особам виїжджати із Криму, розповідає Newsweek. Незважаючи на українські атаки, громадяни Росії, як і раніше, стікаються на Кримський півострів у відпустку, пише Мerkur. Такими є головні теми традиційного огляду іноземних медіа від Крим.Реалії.

«Чому Чорне море стає епіцентром війни України», – пояснює аналітик американського журналу Responsible Statecraft.
«Зазвичай війну в Україні репрезентують як конфлікт між Сходом і Заходом, між Росією та Європою. Але конфлікт також відбувається по осі Північ/Південь. Історично Росія завоювала Україну з півночі та намагалася розширити свою імперію на південь через Кавказ та Чорне море. Військово-морські об’єкти Криму є ключовим стратегічним активом для Росії, а сам Крим є водночас символічним та практичним наріжним каменем імперської ідентичності Росії. Тому не дивно, що цього літа відбулася ескалація воєнних дій у Чорному морі та навколо нього. Основна мета українського літнього наступу – перерізати сухопутний міст уздовж північного узбережжя Азовського моря, який сполучає Росію з окупованим півостровом Криму. Україна завдала ударів по складах боєприпасів та паливних складів у Криму та самій Росії. 4 серпня український морський безпілотник завдав удару по російському десантному кораблю «Оленьогірський гірник» у Новочеркаську, головному чорноморському порту Росії для експорту нафти. Наступного дня інший безпілотник пошкодив російський танкер у Керченській протоці. Тепер Росія планує встановити бонові загородження та мережі для захисту своїх портів та мосту через Керченську протоку від майбутніх атак морських безпілотників. Горизонтальна ескалація війни Росією шляхом нападів на український експорт зерна відображає зростаючий розпач Москви, враховуючи відсутність шляху до повної перемоги або стратегію відходу без повної перемоги. Росія продовжить свої зусилля щодо створення торгової мережі між північчю та півднем через Кавказ та Іран, що зробить сьогодні Чорне море найважливішим вузлом у її війні з Україною».

«Тільки одне приведе Путіна до припинення вогню: Крим», – стверджує колумніст американського журналу Тhe Нill.

«Президент України Володимир Зеленський нещодавно запропонував свій план із 10 частин щодо припинення війни в Україні на мирній конференції, в якій взяли участь 40 країн. Раніше президент Росії Володимир Путін заявив, що не вестиме переговори, поки Україна не припинить бойові дії. Отже, з огляду на те, що Україна навряд чи припинить боротьбу за повернення своєї окупованої території, за допомогою Заходу чи без неї, що посадить Путіна за стіл переговорів? Одне слово: Крим. З того часу, як Катерина II завоювала Крим у 1783 році та зробила Севастополь головною військово-морською базою, Крим відігравав ключову роль у російській військовій стратегії. Він був переданий Україні 1954 року, коли був частиною СРСР. Потім, коли 1991 року розпався СРСР, Україна зберегла за собою Крим. Це було нестерпно для Путіна, котрий давно хотів відновити СРСР. У березні 2014 року Росія анексувала Крим та оголосила Севастополь містом федерального значення. З того часу до Криму переїхало близько 800 000 росіян. Постійні обстріли з України через вузький кордон зробили б життя нестерпним для них і для Путіна. Хоч би що Путін говорив про захист російськомовних жителів Луганська та Донецька, його нинішній пріоритет – утримати Крим. Російські наступи на півночі України та погрози з боку найманців «Вагнер» у Білорусії – це відволікаючі маневри. І хоча просування України, яке безпосередньо загрожує Криму, може змусити Путіна піти на переговори, навіть це буде лише тактикою тяганини. Поки він зберігає владу, довгострокові корисливі цілі Путіна ніколи не зміняться».

«Чому український обстріл Кримського мосту – головний біль Путіна», – розповідає оглядач американського журналу Newsweek.

«Як символічна і стратегічна мета України, Керченський міст протяжністю 19 миль є проблемою для Володимира Путіна. «Керченський міст залишається ключовою вразливістю для Росії, і будь-яке тривале закриття ускладнить здатність Росії підтримувати операції на півдні України», – сказала Newsweek заступник директора розвідувальної компанії S-RM Габріель Рейд. Вона додала, що довгострокового руйнування, якого прагне Україна, буде важко досягти, якщо постійні атаки не зроблять зусиль Росії з ремонту неспроможними. Однак міст, як і раніше, «являє собою таку вразливість, що Росії все ще необхідно диверсифікувати свої шляхи постачання, де це можливо, хоча можливості для цього у неї обмежені». «Неодноразові удари по ньому демонструють, що Росія не в силах захистити навіть свої могутні символи», – сказав Сергій Сумленний, засновник німецького аналітичного центру European Resilience Initiative Center. Крім того, сухопутне сполучення з Кримом через Донецьку та Запорізьку області України, які, як стверджує Путін, анексовані, знаходиться в межах досяжності українських ракет. «Керченський міст залишається основним, якщо не єдиним, надійним маршрутом до Криму, забезпечуючи логістику для російського військового угруповання у Криму та Херсонщині», – сказав Сумленний Newsweek. Однак він вважає, що Україна навмисно дозволить місту залишатися у напівробочому стані, дозволяючи цивільним особам виїжджати із Криму. «На користь України, щоб там не було тисяч туристів, коли Україна почне звільнення Криму», – сказав Сумленний».

«Росіян не лякає війна в Україні – тисячі відпочивають у Криму», – пише оглядач німецького видання Мerkur.

«У розпал війни в Україні оспорюваний Кримський півострів залишається популярним місцем відпочинку. У липні туди приїхали 50 000 російських туристів, іноді авантюрними маршрутами. Україна майже 18 місяців оборонялася від російської агресивної війни, при цьому Крим, який був окупований на порушення міжнародного права, неодноразово опинявся в її епіцентрі. Небезпека більша, ніж здається багатьом. Тим не менш, громадяни Росії стікаються на півострів у відпустки. Ще минулого літа Київ застерігав російських мандрівників від «неприємно спекотного літнього відпочинку» в Криму. Україна довгий час могла дістатися півострова лише за допомогою дронів. Однак, оскільки у Києва з’явилися далекобійні Storm Shadow та Scalp/EG, півострів у Чорному морі опинився в межах досяжності. Кримські мости останнім часом неодноразово зазнавали атак з боку України. Все це не лякає тисячі російських туристів, і під час війни вони продовжують регулярно їздити на літні канікули на півострів. Авіасполучення припинено, більшість відпочиваючих прибувають автомобілями та іноді миряться з тривалими пробками. Здалеку здається дивним перебувати у відпустці в оспорюваній зоні. Тим цікавішими є мотиви росіян, які продовжують їздити до Криму. «Ми з дружиною вже більше року плануємо поїздку до Криму із двома дочками 3 та 14 років. Ми жодного разу не подумали скасувати відпустку», – розповів 38-річний верстатник журналу Spiegel, який проводив опитування туристів у Криму про їхню поїздку. Чоловік і його сім’я їхали п’ять днів і тільки в дорозі довідалися, що Кримський міст зазнав нападу. Було сказано, що це «навчання». Приїхавши на півострів, він помітив проблеми з бензином і не скрізь добрі дороги. «Кримчани кажуть, що туристів поменшало, ніж раніше», – продовжив чоловік».

Джерело

Новости Крыма