Так звані кримські музеї не можуть знайти адвоката у справі «скіфського золота»

У справі «скіфського золота» так звані кримські музеї не можуть знайти адвоката, який би представляв їхні інтереси у касаційній інстанції.

Про це повідомила перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова у Facebook, пише Суспільне.Крим.

«14 вересня 2022 року від т.зв. «кримських музеїв» надійшло клопотання про продовження строку подання письмових пояснень на два місяці. Воно було обґрунтовано тим, що «музеї» так і не змогли знайти юридичного радника, який був би готовий представляти їхні інтереси в касаційній інстанції», — розповіла Джапарова, додавши, що юридичний радник «музеїв» відмовився представляти їхні інтереси ще у травні минулого року.

За її словами, Верховний суд Нідерландів відмовив у задоволенні заявленого відповідачем клопотання.

Як було зазначено у клопотанні, «музеї» зверталися навіть до Асоціації адвокатів м. Гаага із запитом про надання представника, однак Асоціація відмовилася сприяти їм у цьому.

Читайте також: Адвокати української сторони розповіли, чому Україна остаточно переможе у справі про «скіфське золото» 

«Музеї» вважають, що відмова Асоціації адвокатів м. Гаага порушує їх конституційні права, та планують оскаржувати її в компетентних судах Нідерландів. Цікаво, а чи знайдуть вони адвоката для цих цілей?», — наголосила Джапарова.

Заступниця міністра закордонних справ зауважила, що ця справа є одним із наслідків віроломного вторгнення і окупації Росією Криму у 2014 році.

«Її суть полягає в тому, що «кримські музеї» звернулися з позовом проти амстердамського музею Алларда Пірсона з метою повернення їм низки експонатів «Крим. Золотий острів у Чорному морі». Я наголошую на слові «так звані», бо насправді позивачі не мають нічого спільного з тими інституціями, яким до 2014 року ці експонати були передані на праві оперативного управління державою Україна. Це юридичні фантоми, які існували тільки на папері у залі судових засідань», — підкреслила Джапарова.
 

Джерело

Новости Крыма