«Сюрприз» на 9 травня: бізнесмен дає українцям 20 мільйонів за БПЛА на Красній площі

Сума має бути справедливо розділена між виробником і військовими операторами, які вдало виконають завдання.

Українці готують агресору незабутнє «свято» на День совєтської перемоги / REUTERS

Співвласник Monobank Володимир Яценко оголосив премію українським виробникам, чий БПЛА долетить та приземлиться на Красній площі у Москві 9 травня, написав він у Facebook.

Яценко пояснив, що на таку думку його наштовхнули останні новини щодо підготовки Кремлем до традиційних «святкувань» на День перемоги в російській столиці і вагання Путіна щодо участі у них.

«Отже, я офіційно встановлюю премію українському виробнику БПЛА, чий літак, звісно за допомогою військових, долетить і приземлиться на Красній площі у Москві 9 травня. Сума премії становить на тепер 20 мільйонів гривень», — написав Яценко.

Він додав, що сума має бути справедливо розділена між виробником і військовими операторами, які вдало виконають завдання. 

«Щоб не було непорозумінь, на крилах повинно бути українське гасло, наприклад, «Слава Україні», «Героям Слава» тощо», — уточнив бізнесмен.

Співзасновник «Монобанку» дасть 20 мільйонів тому, чий БПЛА долетить до Червоної площі на 9 травня

Українські БПЛА — що про них відомо

У грудні повідомлялося, що Державний концерн «Укроборонпром» переходить до фінальної стадії випробувань українського ударного безпілотника з бойовою частиною 75 кг та дальністю польоту до 1000 кілометрів. Планується завершити випробування до кінця року. Новий дрон схожий на іранські БПЛА, але має особливості — повертається назад після виконання завдання. 

Крім того, на війні вже активно застосовують морський дрон-камікадзе і авіаційний бойовий дрон «Сокіл-300». У зону їхнього ураження потрапляють Москва і Санкт-Петербург.

13 листопада розробники показали український багаторазовий ударний дрон Punisher або»Каратель».

Джерело

Новости Крыма