Дачники використовують різні методи боротьби з комахами, але не всі знають, що дає гірчиця на городі — а варто було б запам’ятати.
Як застосовувати гірчицю в городі — варіанти / depositphotos.com
Простий гірчичний порошок здатний замінити десятки не найдешевших препаратів, які потрібно купувати, якщо не хочете залишитися без врожаю. Комахи-шкідники бояться слова «гірчиця» — користь її для садової ділянки очевидна.
Раніше ми говорили про те, як позбутися від шкідників в теплиці, а сьогодні розповімо про універсальний засіб проти комах.
Для чого потрібна гірчиця в городі — варіанти застосування
Основна перевага гірчичного порошку в тому, що він абсолютно безпечний для рослин або тварин, але бореться з різними комашками не гірше хімічних препаратів. Найпоширеніші комахи, які атакують ваш город, зникнуть відразу ж після обробки рослин гірчицею.
Колорадський жук
Для боротьби з красивим, але небезпечним «гостем», потрібно:
- налити відро гарячої води;
- розвести в ньому 200 гр гірчиці;
- настояти розчин 2-3 години.
Потім процідити через кілька шарів марлі, додати 5 ст.л 9% оцту і 50 гр тертого господарського мила. Отриманим настоєм обприскувати кущі 1 раз в тиждень або частіше, якщо пройшов дощ.
Слимаки та равлики
Таких представників фауни можна зустріти влітку — найчастіше вони мешкають на ягодах або зелені. Втім, не гребують слимаки і равлики будь-якими іншими культурами, поїдаючи і листя, і плоди.
Позбутися від таких шкідників важко, простіше — не підпустити до грядок. Для цього потрібно опудрити грунт з посадками гірчичним порошком. Він обпалить слимаків, через що їм доведеться бігти без оглядки. Врахуйте, що гірчиця швидко вбирається у вологий грунт, тому проводити таку маніпуляцію потрібно кожні 2-3 дні.
Метелики-капусниці
Майже відразу після того, як ви висадите капусту на грядку, її почнуть атакувати метелики і міль. Щоб не втратити врожаю, почекайте два тижні, поки рослина не зміцніє, і приступайте до боротьби з комахами.
Вам знадобляться:
- 1 склянка тютюнового пилу;
- 1 склянка гірчичного порошку;
- 10 л води.
Всі ці інгредієнти потрібно змішати в одній ємності, накрити кришкою і залишити на три дні. Процідити і поливати розчином грядки і міжряддя. До кінця сезону таку процедуру потрібно повторювати кожні 10 днів.
Городникам на замітку: як правильно сіяти горох і коли це робити навесні Дідівський метод, який працює: ТОП-3 засоби від шкідників в теплиці Посадка огірків у відкритий грунт: секрет багатого врожаю
Цибулеве борошно
Посів цибулі-сівки часто супроводжується появою небезпечного шкідника, якщо погода на вулиці вже тепла. Досвідчені садівники кажуть, що цибульна муха здатна погубити рослину на самому початку — вам потрібно цьому запобігти. Засипте в лунки суміш деревної золи і гірчиці в співвідношенні 3:1 і висаджуйте цибулю. Після того, як овоч проросте на 5 см, зробіть ще одну суміш і посипте міжряддя. Натуральний інсектицид потрібно вносити тричі з перервою в 12-14 днів.