США та Росія наполягають на проведенні виборів в Україні: чому це огидно

Зеленський і Трамп

Москва приєдналася до Вашингтона у закликах до проведення виборів в Україні.

На вихідних, якраз на тлі нових кровожерливих атак терористів з Росії по Сумах, Одесі, Харкову та Полтаві, спеціальний представник президента США Дональда Трампа з питань України та Росії Кіт Келлог заявив для Reuters про «красу демократії»:

«У більшості демократій вибори відбуваються навіть під час війни. Я думаю, що це важливо. Я вірю, що це добре для демократії. Краса сильної демократії в тому, що вона має більше одного потенційного кандидата».

У Москві, де Путін часто заявляв, що він не визнає президента України Володимира Зеленського як легітимного лідера, у понеділок синхронно до спецпредставника Трампа вустами речника Путіна нагадали, що «термін повноважень Зеленського закінчився».

Дмитрій Пєсков сказав, що «легітимізація керівництва України» буде необхідною в рамках будь-якого мирного процесу.     

Келлогу і його шефу Трампу хочеться виборів в Україні. Вони, звісно, не поїдуть спостерігачами у Краматорськ. Тому про те, як реально провести вибори до закінченні бойових дій, язиками не чешуть. Тільки про «красу демократії».

Конституція забороняє електоральний процес під час військового стану. Наступ РФ триває, а Україна під загрозою ракетних ударів та БПЛА. Сама участь у виборах небезпечна – це скупчення великої кількості людей у місцях потенційного прильоту.

Як дати проголосувати кільком мільйонам біженцям і мільйону військовим?

Як забезпечити саму змагальність на виборах? Як не поглибити наявні конфлікти в суспільстві? Політична боротьба створить ще серйозніші умови для розколу суспільства та тотальної ворожнечі, а значить тотальної поразки.

Власне, що означає призупинення війни чи її «гарячої фази? І чи треба потрібно це все психопатам у Росії?   

І це не рахуючи питання про аморальність вимог московитів, чиє вторгнення й унеможливило нормальний виборчий процес в Україні.

Келлог сказав, що вибори можуть відбутися до кінця року, особливо якщо буде досягнуто перемир’я з Росією, але не вказав, що має відбутися спочатку – вибори чи  припинення бойових дій.

Українські офіційні особи побоюються, що зближення між США та РФ може позбавити їх участі в дискусії про майбутнє країни. Колишній український міністр, якому було надано анонімність для вільного обговорення цієї делікатної теми, сказав виданню POLITICO: «Я вважаю це першим доказом того, що Трамп і Путін погоджуються, що вони хочуть прибрати Зеленського з влади».

Раніше Зеленський заявляв, що Україна може провести вибори цього року, якщо припиняться бойові дії та будуть досягнуті гарантії безпеки, щоб утримати Росію від будь-яких поновлень бойових дій.                                                     

Крім того, на вихідних Зеленський застеріг США та Росію від виключення Києва з переговорів про припинення війни. «У них можуть бути свої відносини, але говорити про Україну без нас — це небезпечно для всіх», — заявив президент.

З поверненням Трампа до Білого дому відносини між Україною та її найбільшим союзником, США, опинилися на переломній точці. Невдовзі Зеленський повідомив, що під час телефонної розмови з Трампом вони домовилися зустрітися у разі його перемоги, щоб обговорити кроки для завершення війни.

Однак запланований на початок січня візит спеціального посланця Трампа в Україну Кіта Келлога було відкладено «з юридичних причин». Це супроводжувалося раптовим замороженням зовнішньої невійськової допомоги.

А вже 2 лютого Трамп заявив, що його помічники вже ведуть переговори з російською владою про припинення війни.

«Ми будемо говорити, і я думаю, що ми, можливо, зробимо щось важливе», — сказав Трамп журналістам у Білому домі. І далі пролунала коронна фраза про «це має припинитися».

Як, коли і на яких умовах – це вже будуть наступні Історії дня.

Джерело

Новости Крыма