Спроба України повернути Крим стане «червоною лінією» для путіна – Блінкен

Спроба України повернути Крим стане «червоною лінією» для президента рф володимира путіна, яка може призвести до ширшої відповіді росії.

Про це заявив держсекретар США Ентоні Блінкен у розмові з групою експертів по Zoom у середу, передає Укрінформ з посиланням на Politico.

Коментарі Блінкена прозвучали після того, як хтось із експертів запитав у нього, чи готові США допомогти Україні реалізувати її довгострокову мету щодо повернення території, захопленої російськими військами.

За словами чотирьох людей, обізнаних із ситуацією, Блінкен заявив, що Вашингтон «неактивно» заохочує Київ повернути під контроль анексований півострів. Основна увага адміністрації США спрямована на те, щоб допомогти Україні просунутися туди, де точиться боротьба, переважно на сході.

Ця оцінка перегукується з коментарями офіційних осіб Пентагону протягом останніх тижнів, які говорили про запеклу боротьбу, яка все ще точиться на Донбасі та на півдні країни, і які поставили під сумнів здатність України захопити Крим у найближчому майбутньому, пише видання.

Два співрозмовники зазначили, що держсекретар створив враження, що США не вважають розумним кроком піти у наступ для деокупації Криму. Водночас вони наголосили, що Блінкен не сказав ці слова прямо.

Двоє інших джерел не сприйняли коментарі Блінкена таким чином. Держсекретар зауважив, що рішення щодо того, куди йти в наступ і що повертати під контроль, ухвалює виключно Україна, а не Америка. Це дало їм зрозуміти, що Блінкен більш відкритий для потенційної битви України за Крим.

«Загалом повідомлення полягає в тому, що існує велика невизначеність щодо того, як усе піде далі, з реальними питаннями про здатність будь-якої зі сторін досягти великих успіхів», — сказав один із співрозмовників видання.

Видання зазначає, що державний департамент США відмовився коментувати зміст дзвінка, як і інші розмови Блінкена з експертами.

Раніше начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов заперечив, що входження ЗСУ до тимчасово окупованого Криму спонукатиме президента рф володимира путіна застосувати ядерну зброю. Він додав, що росія застосовує тактику залякування.
 

Джерело

Новости Крыма