Слуги війни. У Криму все більше цивільних об’єктів віддають російській армії

Російські військові у Криму, 11 січня 2023 року

 

Кримські земля, санаторії, лікарні та багато іншого. Все це – у повному розпорядженні російських військових. Кримський півострів другий рік є територією пріоритетного обслуговування учасників повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Місцева влада обіцяє їм усілякі блага і навіть готує фахівців, які обслуговуватимуть лише їх. Про те, як кримські ресурси ділять між російськими військовими, читайте у матеріалі Крим.Реалії.

Російська влада Криму з перших днів підтримує повномасштабне вторгнення Росії в Україну. Крим.Реалії раніше повідомляли, як Крим дедалі більше віддають у розпорядження російських військовослужбовців – учасників повномасштабного вторгнення Росії в Україну. За кілька місяців цей процес активізувався. Поряд із масовою роздачею землі російським військовим у Криму надають усілякі пільги та віддають все більше цивільних об’єктів.

«Прифронтовим станом не налякаєш»

З осені 2022 року участь у бойових діях проти України у Криму винагороджують земельними наділами. Місцева російська влада масово приймає заяви, обіцяючи військовим землю біля моря. Але, як виявилося, не для всіх ця обіцянка стала реальністю.

Тепер російським військовим та їхнім родинам обіцяють пільговий відпочинок у Криму. Російський губернатор Севастополя Михайло Развожаєв ініціював розробку державної програми розвитку туризму та підтримки учасників повномасштабного вторгнення в Україну. У рамках неї російські військові з сім’ями зможуть отримати пільги на відпочинок у севастопольських готелях та санаторіях.

«Ми намагаємося заповнити наші місця розміщення, щоб учасники спеціальної військової операції (так у Росії називають повномасштабне вторгнення в Україну – КР), яким надається відпустка, могли приїхати із сім’ями та відпочити. Хочемо зробити пакет максимально пільговим. Їх точно не налякаєш жодним прифронтовим станом, тим більше, що тут абсолютно спокійно», – заявив Михайло Развожаєв на зустрічі з головою Ради Федерації Валентиною Матвієнко у Москві 3 липня.

Російський губернатор Севастополя Михайло Розвожаєв

Така ж програма, за його словами, діятиме і загалом на півострові як «спільна ідея» із російським головою Криму Сергієм Аксьоновим.

Сам Сергій Аксьонов про неї поки що не заявляв.

Підконтрольний Москві голова Криму Сергій Аксьонов з російськими військовими, 4 травня 2023 року (місце зйомок невідоме)

Лікарні – на військові рейки

Крім пільгового відпочинку, російським військовим надають у пріоритетне обслуговування кримські лікувальні заклади. Минулого року для прийому російських військових місцева російська влада виділила відділення Сакської міської лікарні.

Відкрити реабілітаційні відділення для учасників повномасштабного вторгнення Росії в Україну також обіцяють на базі Кримського клінічного шпиталю для ветеранів воєн та Сакської фізіотерапевтичної лікарні.

У Севастополі російським військовим віддано після ремонту лікарню імені Даші Севастопольської.

У Сімферополі під обслуговування російських військових перепрофільовано Медичний центр імені Семашка, заявили у правозахисній організації «Крим SOS». Цей центр збудували незадовго до початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, щоб забезпечити кримчан якісною медичною допомогою.

Медичний центр імені Семашко в Сімферополі

«У закладі можуть проходити лікування до 650 пацієнтів. Медичний заклад «закрили» для місцевих мешканців. Нині у багатьох лікарнях різних міст окупованого Криму перебувають поранені російські військові. Цивільним хворим у медичних закладах не вистачає місць», – стверджують правозахисники.

Російська влада Криму публічно про це не повідомляє. Крим.Реалії намагалися додзвонитися до Медичного центру імені Семашка, але поки матеріал готувався до публікації, на наші дзвінки там не відповіли.

Прийом пацієнтів у цьому медичному центрі, згідно із затвердженим режимом роботи, ведеться лише у відділеннях, розташованих у місті – у старих корпусах. А ось прийом у новому медичному центрі, побудованому на 12-му кілометрі Московського шосе під Сімферополем, у наказі не значиться.

Військові – на плечах платників податків

Забезпечення російських військових у Криму стає тягарем для цивільного населення ще й тому, що місцева влада забезпечує їх соціальними пільгами коштом бюджету.

У травні російський парламент Криму розширив перелік заходів підтримки учасників бойових дій проти України. Згідно з цим рішенням, російським військовим у Криму на 50% компенсуватимуть витрати на оплату комунальних послуг, забезпечать пільговий проїзд у громадському транспорті міського та приміського сполучення.

На соціальне забезпечення ветеранів бойових дій із кримського бюджету виділять 146 мільйонів рублів, повідомляють у підконтрольному РФ кримському парламенті.

Для обслуговування російських військових у Криму навіть готують спеціалістів. На базі Севастопольського держуніверситету навчають 35 соціальних координаторів. Вони необхідні, щоб «швидко виявити потреби та надати допомогу учасникам СВО (спеціальною військовою операцією в Росії називають своє повномасштабне вторгнення в Україну – КР) та їхнім сім’ям», а також взаємодіяти з органами влади, медичними та соціальними організаціями для виявлення їх потреб, йдеться у повідомленні російського уряду Криму.

Слухачі курсу навчання соціальних координаторів для роботи з російськими військовими та їхніми сім'ями, 16 травня 2023 року

Курс навчання соціальних координаторів до роботи з російськими військовими та його сім’ями завершиться восени. Після цього їм запропонують роботу у кримській філії фонду «Захисники Вітчизни», створення якої ініціював президент Росії Володимир Путін.

У Севастополі такий фонд із 25 соціальними координаторами відкрили наприкінці травня в одній із будівель міської комунальної лікарні №1 імені Пирогова.

Російський військовий у Севастополі на тлі будівлі філії фонду «Захисники Вітчизни», створеної з ініціативи президента Росії Володимира Путіна, 31 травня 2023 року

Соціальні координатори обслуговуватимуть російських військових з питань набуття статусу «ветерана бойових дій», забезпечення військових з інвалідністю технічними засобами реабілітації, оформлення соціальних виплат та пільг.

Російська влада будує далекосяжні плани на Крим попри те, що влада України заявляє про намір деокупувати його.

Російська влада вважає Крим «невід’ємною частиною Росії» і обіцяє «належну відповідь» за «будь-які претензії» на неї.

Президент України Володимир Зеленський заявив в інтерв’ю CNN 3 липня, що Україна визнає перемогою у війні проти РФ відновлення територіальної цілісності держави станом на 1991 рік, і «кінцевою метою держави є звільнення Криму».

Анексія Криму Росією

У лютому 2014 року в Криму з’являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об’єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

Джерело

Новости Крыма