Скільки українців підтримують спробу військового звільнення Криму: результати опитування (інфографіка)

Абсолютна більшість громадян України вважають неприйнятними будь-які територіальні поступки для досягнення миру, з’ясували соціологи.

Скільки українців підтримують спробу військового звільнення Криму: результати опитування (інфографіка)Більшість громадян України підтримують спробу військового звільнення Криму, повідомили у КМІС / фото УНІАН

Майже 70% українців підтримують спробу військового звільнення тимчасово окупованого Росією Криму, навіть якщо це означатиме тривалішу війну з РФ та зменшення допомоги Заходу.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) з 22 лютого по 6 березня. «Абсолютна більшість українців вважають неприйнятними будь-які територіальні поступки для досягнення миру. За останніми даними КМІС, лише 9% загалом готові до поступок, хоча 87% українців проти жодних поступок», — зазначили соціологи.

Уточнюється, що це запитання ставилося респондентам загалом щодо «територіальних поступок» без конкретизації територій та можливих «компромісних» пропозицій. Крім того, соціологи запропонували респондентам два сценарії, один з яких включав допомогу Заходу визволити та надійно захистити всі території включно з Донбасом, проте без Криму.

Згідно з першим сценарієм, Україна утримується від військового визволення.

Водночас другий сценарій полягав у спробі військового визволення Криму, проте з розумінням, що Захід може зменшити допомогу, а війна може затягнутися.

«Як можна бачити, дійсно у такому підході простір для знаходження «компромісів» розширюється і більше людей готові пристати на такий формат дій. Утім, разом з цим, більшість респондентів — 68% — вважають, що Україна має намагатися звільнити всю територію включно з Кримом, навіть якщо буде ризик зменшення підтримки Заходу і ризик тривалішої війни», — свідчать результати опитування.

Однак, на противагу цьому, 24% більше схиляються до варіанту, що в обмін на визволення та захист усіх територій з Донбасом (але без Криму) Україна може утриматися від військових дій в Криму.

Зазначається, що у всіх регіонах переважна більшість наполягають на визволенні всіх територій, включно з Кримом, а підтримка «компромісу» становить не більше 27% залежно від регіону.

Скільки українців підтримують спробу військового звільнення Криму: результати опитування (інфографіка)Більшість громадян України підтримують спробу військового звільнення Криму, повідомили у КМІС / інфографіка УНІАНСкільки українців підтримують спробу військового звільнення Криму: результати опитування (інфографіка) Українці відповіли, який шлях потрібен країні для процвітання — опитуванняСкільки українців підтримують спробу військового звільнення Криму: результати опитування (інфографіка) Військовий з яблуком: герой вірусного фото розповів про жахи російського полону

Звільнення Криму — новини, які сьогодні варто знати

Українська влада вирішила боротися за всю свою територію, яку захопила РФ. На початку цього року газета The New York Times писала, що влада Штатів може надати Києву озброєння, яке потрібне для деокупації Криму.

На думку полковника запасу армії України Романа Світана, півострів можна звільнити від загарбників за допомогою американських далекобійних ракет ATACMS.

Довідка УНІАН. Всеукраїнське опитування проведене методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів серед 985 дорослих громадян України, які на момент опитування проживали на території України (у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року).

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% — для показників, близьких до 10%, 1,1% — для показників, близьких до 5%.

За умов війни, крім зазначеної формальної похибки, додається певне систематичне відхилення, однак отримані результати все одно зберігають високу репрезентативність та дозволяють досить надійно аналізувати суспільні настрої населення.

Джерело

Новости Крыма