Силовики РФ понад 8 місяців утримують кримчанку Леру Джемілову, інформації про неї немає – мати

Співробітники ФСБ країни-агресора понад вісім місяців тому затримали жительку Джанкойського району Леру Джемілову, відтоді близькі нічого не знають про долю 28-річної дівчини. 

Про це кореспонденту Крим.Реалії розповів представник правозахисної ініціативи Irade з посиланням на матір зниклої кримчанки Ленору Джемілову.

Як повідомили правозахисники, у травні 2024 року в селі Кримка Джанкойського району відбувся обшук, після якого Джемілову доставили до мирового суду та винесли рішення про адміністративний арешт на 15 діб за статтею 6.9 КоАП РФ за відмову від проходження медичного огляду на вживання наркотиків.

Пізніше співробітники ФСБ викликали сестру Лери Джемілової на розмову і передали, що рідним не треба зустрічати її з приймача для адміністративно заарештованих, оскільки після відбуття покарання дівчину відвезуть до ФСБ. Відтоді близькі нічого не знають про її місцеперебування та правовий статус.

У сім'ї пов'язують те, що відбувається, лише зі своєю торішньою поїздкою на екскурсію в анексований Севастополь, де вони, як туристи, багато фотографувалися. Інших пояснень, чому ними, сільськими жителями, могла зацікавитися ФСБ, мати Лери Джемілової не знаходить. При цьому у створеному Росією управлінні ФСБ Криму заперечують, що стосовно Джемілової порушували чи розслідували кримінальні справи. Тим часом, кримська прокуратура не вбачає порушень, які потребують втручання наглядового відомства.

В Irade нагадали, що на початку минулого року після обшуку, проведеного в будинку співробітниками ФСБ, зник Ісмаїл Шемшедінов, а до цього севастопольські будівельники Фархад Солієв та його колега Сервер Алієв. Крім того, торік влітку в Ялті було викрадено Людмилу Колесникову, яка пізніше повідомила, що її кілька місяців тримали без звинувачень та можливості повідомити близьких у СІЗО-2 Сімферополя.

Раніше Кримськотатарський ресурсний центр повідомляв, що за 2024 рік в анексованому Криму було зафіксовано 61 обшук, 35 із них проводили в будинках кримських татар.

Раніше КРЦ повідомляв, що з 2017 року в анексованому Росією Криму зафіксовано 10 018 порушень основних прав людини, 6 730 – щодо представників корінного кримськотатарського народу.
 

Джерело

Новости Крыма