Шольц відреагував на «мирний план» Китаю

Канцлер Німеччини зазначив, що в документі немає пункту про виведення російських військ з території України.

Шольц прокоментував «мирний план» Пекіна щодо війни в Україні / фото president.gov.ua

Канцлер Німеччини Олаф Шольц відреагував на «мирний план» Китаю щодо врегулювання війни в Україні. Він розкритикував пропозиції Пекіна, при цьому погодившись з пунктом про недопущення застосування ядерної зброї.

Як повідомляє Welt, Шольц зазначив, що в запропонованому Китаєм документі немає чіткої позиції щодо виведення російських окупаційних військ з території України.

«З моєї точки зору, немає чіткої лінії, яка б говорила: російські війська також повинні бути виведені», – підкреслив канцлер Німеччини, додавши, що «ніякого диктованого світу по-російськи бути не може».

Водночас засудження Китаєм застосування ядерної зброї Шольц назвав «правильним».

На зустрічі G20 не ухвалили спільну заяву про війну в Україні: дві держави були проти Зеленський: ми зробимо українську формулу миру основою нової безпеки в Європі та світі Зеленський про мирний план Китаю: «Питання — що стоїть за словами»»Мирний план» Китаю

На Мюнхенській конференції з безпеки Китай вперше заявив про те, що напрацював «мирний план» щодо врегулювання війни в Україні.

Тоді керівник Офісу закордонних справ Центрального комітету Компартії Китаю Ван І додав, що пропозиція Китаю враховує те, що територіальна цілісність і суверенітет всіх держав повинні поважатися. 

24 лютого 2023 року, на річницю вторгнення РФ в Україну, Китай представив «мирний план» по війні в Україні. Документ з 12 пунктів опублікували на сайті МЗС Китаю, а війну Пекін в ньому назвав «українською кризою».

Джерело

Новости Крыма