Щоб не накликати біду: які картини не можна вішати в будинку

Чому не можна вішати картини з водою і чим небезпечні неправильні картини в будинку.

Які картини не можна вішати в будинку / pixabay.com

Картини в домі — це красиво. Вони допомагають створити затишок і особливу атмосферу, доповнюють інтер’єр. Однак не всі картини однакові — є серед них такі, які не можна вішати вдома, хоча на перший погляд вони виглядають абсолютно невинними. Давайте розберемося, які картини не можна вішати в будинку і чому.

  • Які картини не можна вішати в будинку
  • Чому не можна вішати картини з водою

Раніше ми розповідали, які дерева не можна садити поруч з будинком і чому.

Які картини не можна вішати в будинку

  • Опадаючі квіти і сухоцвіти

Квіти, що в’януть з опадаючими пелюстками або ваза з красивими сухоцвітами — на перший погляд ці картини не викликають занепокоєння. Але їх все-таки не радять вішати в будинку. Такі квіти — це те, з чого йде життя або вже пішло і, якщо на них постійно дивитися, то оптимізму вони не додадуть, але ось в депресію себе увігнати можна. Це ж стосується і зламаних дерев, які, наприклад, часто зображують в лісових пейзажах. Такі картини краще не тримати в будинку, в крайньому випадку — повісити їх десь в коридорі.

  • Незрозумілі надписи і ієрогліфи

Є такий тренд — картини з ієрогліфами в інтер’єрі. Добре, якщо ви знаєте мову ієрогліфів або хоча б те, що написано на такій картині. Але якщо це не так, то така мода не виправдана. Подумайте самі: навіщо в будинку картина, на якій незрозуміло що написано, або можливо навіть, що напис має погане значення, а ви про це не знаєте. Це ж стосується і картин із зображеннями рун, які можуть мати двояке значення — з цими потрібно бути вдвічі обережнішими.

  • Самотні об’єкти

Самотнє дерево або одна квітка у вазі, натюрморт з одним яблуком або персиком — багатьом подобається такий спокійний мінімалізм. Але вважається, що подібні картини притягують самотність. Тому якщо ви хочете продовжувати бути в парі або перебуваєте в пошуках другої половинки — краще позбутися від таких картин. 

  • Зображення звірів

Миле кошеня на картині — це добре. Але вовки, білі ведмеді або леопарди — вже привід задуматися. Дикі звірі, навіть якщо вони зображені в спокійному стані, можуть символізувати агресію, яка притаманна їм від природи, а вона — передаватися господарям. У цьому випадку мешканцям будинку буде нелегко знайти спільну мову.

  • Катаклізми, війни

Снігова лавина, виверження вулкана, шторм на морі, історичні битви — це все полотна для музеїв. Подібні картини, навіть якщо вони дуже красиві, так чи інакше діють на підсвідомість людини і викликають внутрішнє занепокоєння. У домі вам цього не потрібно — в родині буде постійний розбрат. 

  • Руїни, розбиті предмети, злидні

Руїни розкішного замку — це все-таки руїни, а розбита ваза, навіть антикварна — вона вже розбита. Тобто, як не крути, це символ смерті. Тут працює те ж саме правило, що і в житті: в будинку не повинно бути нічого розбитого або зламаного, і картин з подібними зображеннями — теж.

  • Портрети померлих людей

Не радять вішати вдома портрети померлих родичів. По-перше, при погляді на таку картину ви будете подумки повертатися до людини і мимоволі засмучуватися через його відхід. Якщо ж полотно для вас дороге або ви все-таки хочете таким чином вшанувати пам’ять, то краще такого плану картини вішати в нежитлових кімнатах — наприклад, у кабінеті.

Чому не можна вішати картини з водою

З приводу картин із зображеннями води — наприклад, водоспадами і річками — є різні думки. Деякі вважають, що такі картини можуть принести багатство, інші — стверджують протилежне.

Вода — це насправді це нестабільна субстанція. Наші прабабусі вважали, що з водою з дому йдуть достаток і благополуччя, тому картини з річками та водоспадами зазвичай не вішали вдома. Це ж стосується і зображення стоячої води — ставків і боліт. Стояча вода — це застій, відсутність енергії в житті. Якщо вам дуже подобаються картини із зображеннями води, то розміщувати їх необхідно тільки в нежитлових кімнатах. 

І ще: перш, ніж повісити будь-яку картину в будинку, прислухайтеся до внутрішніх відчуттів. Трапляється, що полотно дуже красиве, від відомого художника, красиво оформлене, але у вас чомусь не лежить до нього душа. Якщо картина не надихає — значить, їй не місце у вашому житті.

Джерело

Новости Крыма