Рішення про притягнення до кримінальної відповідальності розглядає суд.
Яке покарання загрожує за ігнорування повістки у формі мобілізаційного розпорядження? / фото УП
Юристи розповіли про відповідальність для військовозобов’язаних українців за неприбуття за повісткою у формі мобілізаційного розпорядження. Таку повістку вручають, якщо людина пройшла медкомісію і визнана придатною для військової служби. У документі зазначають, що треба обов’язково з’явитися у визначений призовний пункт впродовж 24 годин після оголошення мобілізації.
Як зазначають фахівці «Безоплатної правової допомоги» у Facebook, якщо проігнорувати таку повістку, може настати кримінальна відповідальність відповідно до статті 336 ККУ, що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 3 до 5 років.
При цьому, уточнюють юристи, рішення про притягнення до відповідальності ухвалюється не автоматично, а його розглядає суд. Одночасно з оголошенням підозри особа має право на призначення адвоката, послуги якого оплачує держава. Для цього потрібно подати клопотання слідчому, який займається справою.
Також у фахівців запитали, що робити, якщо вручили повістку, але в людини вже є відстрочка за результатами попередньої повістки. «Отримання нової повістки не скасовує надану раніше відстрочки. Якщо ви отримали нову повістку, необхідно відвідати ТЦК, оскільки законодавство не визначає періодичність вручення повісток з метою уточнення військово-облікових даних», — кажуть у «Безоплатній правовій допомозі».
Де можуть вручати повістки
В українському законодавстві немає переліку місць, де можуть вручати повістки, тому це може проводитися представниками «військкомату» (ТЦК і СП) де завгодно — від робочого місця до метро.
Хто має право вручати повістку:
- працівники органів місцевого самоврядування;
- керівники підприємств;
- посадові особи Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки;
- керівники ЖЕКу, ОСББ.