Російський суд оголосив вирок фігурантам «справи кримських мусульман» Сизикову, Суф’янову та Хайредінову

Російський Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону 17 травня оголосив вирок фігурантам «справи кримських мусульман» Олександру Сизикову, Аліму Суф'янову та Сейрану Хайредінову.

Як пише сайт Крим.Реалії, про це повідомляє громадське об'єднання «Кримська солідарність».

Згідно з повідомленням, Олександра Сизикова, який має інвалідність І групи із зору, засудили до 17 років позбавлення волі з відбуванням перших чотирьох років у в'язниці. Суд ухвалив відправити його до виправної колонії суворого режиму і вже після звільнення – призначив півтора року обмеження волі, поклавши на нього обов'язки – не відвідувати публічні заходи та зібрання.

Хайредінову та Суф'янову суд призначив по 12 років позбавлення волі у колонії суворого режиму.

Перші чотири роки вони також мають відбутися у в'язниці, а потім кожен з них – по року обмеження волі.

7 липня 2020 року під час масових обшуків у Криму було затримано сімох людей: Ісмет Ібрагімов, Зекір'я Муратов, Вадим Бектеміров, Еміль Зіядінов, Алім Суф'янов, Сейран Хайредінов були заарештовані в залі суду і поміщені у слідчий ізолятор Сімферополя. Олександра Сизикова, який має інвалідність І групи по зору, було відправлено під домашній арешт. Усіх затриманих звинувачували в причетності до релігійної організації «Хізб ут-Тахрір», забороненої в Росії.

27 березня цього року Сизикова госпіталізували у неврологічне відділення Бахчисарайської центральної районної лікарні.

Наприкінці січня у Південному окружному військовому суді РФ російське державне обвинувачення вимагало 18 років позбавлення волі для Сизикова, а також по 14 років – для Суф'янова та Хайредінова.
 

Джерело

Новости Крыма