Російський «суд» голосив вирок фігурантам «другої Севастопольської групи»

Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону оголосив вирок активістам із Криму Рустему Мурасову, Джеббару Бекірову, Завуру Абдуллаєву та Рустему Таїрову, які були заарештовані у справі "другої Севастопольської групи" Хізб ут-Тахрір.

Про це повідомив в ефірі "Кримської солідарності" адвокат Еміль Курбедінов, пише QIRIM.News.

Сьогодні відбувся очікуваний вирок: Бекірову — 17 років позбавлення волі, всім іншим із "Севастопольської четвірки" — 12 років позбавлення волі в колонії суворого режиму, 4 роки — у в'язниці. Необґрунтований, незаконний вирок, ці люди не злочинці, те, що вони робили, є абсолютним добром, вони допомагали іншим родинам, приїжджали на суди, підтримували, у них була своя позиція, вони сповідували свою релігію, — наголосив Курбедінов.

Росіяни судять кримських татар нібито за участь та організацію діяльності організації Хізб ут-Тахрір, яка заборонена в росії, але вільно діє в Україні та інших країнах світу.

До арешту Джеббар Бекіров, Завур Абдуллаєв, Рустем Мурасов та Рустем Таїров брали активну участь у громадському житті кримськотатарського народу. Кримські татари відвідували суди у Криму та у Ростові-на-Дону з політично вмотивованих справ проти земляків, брали участь у флешмобах та різноманітних інформаційних ініціативах, пікетах на підтримку політв'язнів кримських татар.

За даними Кримської солідарності, на оголошення вироку з окупованого Криму приїхали понад 50 людей підтримати політв'язнів. Це активісти, друзі та родичі політв'язнів.

Російський «суд» голосив вирок фігурантам «другої Севастопольської групи»0

Фото: Кримська солідарність

Практика показує, що виправдувального вироку ми не побачимо. І справедливого правосуддя ми не очікуємо. Тому що за стільки років практика показала те, що ведеться цілеспрямована робота проти кримських татар мусульман, щоб очорнити їхнє ім'я, — сказав Ленур Гаппаров, який приїхав із Сімферопольського району Криму.

10 квітня Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону задовольнив клопотання російського прокурора про продовження арешту в СІЗО активістам із Криму Рустему Таїрову, Завуру Абдуллаєву, Джеббару Бекірову та Рустему Мурасову. Політв'язні залишаться у ростовському СІЗО-1 до 23 липня 2023 року.
 

Джерело

Новости Крыма