Росіяни готуються до серйозної оборони Маріуполя: Андрющенко назвав ознаки

Російські загарбники продовжують зводити ешелоновану оборони навколо Маріуполя.

Андрющенко розповів про дії окупантів у Маріуполі / фото ua.depositphotos.com

Російські війська активно готуються до оборони тимчасово окупованого Маріуполя Донецької області. Ворог почав окопуватися безпосередньо в місті, крім того, фіксується переміщення техніки та живої сили окупантів.

Як зазначив в ефірі телеканалу FREEДОМ радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко, до Маріупольського району зайшло поповнення. Також перекидається техніка та жива сила в бік Новоазовська. 

«Ми побачили середньої довжини колони постачання боєкомплекту та живої сили у бік Запорізької області, у напрямку Бердянська, з одного боку. З іншого боку, ми побачили реверсивний рух, тобто з Мангуського району йшло перекидання і техніки, і живої сили у бік Новоазовська. Найімовірніше, вони через Тельманове піднімалися на північ Донецької області, можливо, у бік Вугледара чи Бахмута. Справді, велика кількість техніки є», – наголосив він.

За словами Андрющенка, російські окупанти також продовжують зводити ешелоновану оборони навколо Маріуполя та дісталися самого міста. Зокрема, загарбники почали рити окопи та облаштовувати вогневі точки на сміттєвому полігоні. 

«Це все говорить про те, що, в принципі, вони готуються до серйозної оборони міста», – наголосив радник мера. 

Водночас Андрющенко зазначив, що «російсько-донецькі блогери» почали активно ширити у соцмережаї пост одного з учасників терористичного угрупування «ДНР», що українським військам потрібно насамперед звільняти не окупований Крим, а Маріуполь.

«Тому місто зміцнюється. Здавати його вони поки що, принаймні, не збираються. На жаль, мабуть, на нас чекає битва за Маріуполь, тепер уже з іншого боку. Буде деокупація рано чи пізно. Сподіватимемося, що з мінімальними втратами для наших збройних сил і для мирного населення, але з максимальними – для російської армії», – резюмував він.

Перевага — росіянам: мешканці окупованої Луганщини зіткнулися з серйозною проблемою Російські держкомпанії готуються тікати з Криму: в ЦНС розповіли, кого «евакуюють» Не лише «вагнерівці»: українські воїни розбили ще одну ПВК під Бахмутом — експертСитуація в окупованому Маріуполі

Окупанти продовжують перекидати техніку через Маріуполь. Так, 28 квітня у в окупованому місті помітили рух колони техніки ворога, яка прямувала в напрямку Мангуша. Йдеться про артилерію та вантажівки з боєкомплектами. 

Крім того, в місті виявили нові масові поховання. Радник мера Маріуполя Петро Андрющенко припускає, що вони можуть належати російським загарбникам. За його словами, час цих поховань не збігається з періодом, коли росіяни ховали вбитих ними мешканців Маріуполя. 

Джерело

Новости Крыма