Рівненська мисткиня Тетяна Мельник презентувала перші витинанки з серії «Історичні будівлі. Водонапірні вежі»

Витинанки Тетяни Мельник: водонапірна вежа, Рівне та водонапірна вежа, село Зірне, Рівненщина. Фото надані мисткинею

Мисткиня з Рівного Тетяна Мельник започаткувала серію витинанок, присвячених українським  водонапірним вежам. Першими вона зобразила вежі з Рівного, Маріуполя та села Зірне Березнівського району. На черзі – Вінницька водонапірна вежа.

Про те, чому саме ці обєкти обрала для серії та де представлятиме готові роботи мисткиня розповіла журналістці Район.Культура.

Тетяна Мельник пригадує, що першою створила витинанку із зображенням Маріупольської вежі для майстер-класу, який проводила для внутрішньопереміщених осіб у центрі «ЯМаріуполь Рівне», оскільки водонапірна вежа там є архітектурною візитівкою міста. Для того, щоб спростити завдання учасникам майстер-класу Тетяна зробила витинанку нескладною, тож тепер планує її вдосконалити.

Тетяна Мельник у центрі «ЯМаріуполь Рівне». Фото надане мисткинею

Як учасниця артстудії Анатолія Іваненка, Тетяна Мельник зараз разом з колегами готує виставку «Замки і палаци України», яку студійці презентуватимуть в Дубенському замку.

Так під час пошуку цікавих матеріалів, художниця та майстриня натрапила на інформацію про водонапірну вежу в селі Зірне, Березнівського району. Вона стоїть на околиці парку, закладеного наприкінці XIX століття паном Малинським і зараз використовується за призначенням за допомогою електричного насоса.

Витинанка Тетяни Мельник, водонапірна вежа, село Зірне, Рівненщина. Фото надане мисткинею

«Потім, прогулюючись по мосту залізничного вокзалу в Рівному, з подивом звернула увагу на водонапірну вежу, тому пішла ближче її розглядати», – каже Тетяна.

Вона розташована на вулиці Білій, 16 і була побудована 1903 року, про що свідчить напис над дверима. Ця споруда обслуговувала адмінбудівлю та потреби залізниці.

«Водонапірні вежі були невід’ємною частиною міста наприкінці XIX-початку XX століття. І цікаво, що вони були досить гарно побудовані. Багато з них уже в занедбаному стані, а деякі перепрофілювали чи зберігають як пам’ятки архітектури», — пояснює свій вибір мисткиня.

Витинанка Тетяни Мельник, водонапірна вежа, Рівне. Фото надане мисткинею

Найближчим часом пані Тетяна планує створити витинанку з водонапірною вежею, яка є окрасою центру Вінниці.

Тетяна Мельник біля Вінницької водонапірної вежі. Фото надане мисткинею

Втім, до експозиції увійдуть не тільки витинанки із зображенням веж, а і Корецький замок, що на Рівненщині, та Червоногородський замок на Тернопільщині, які демонструють як змінювався вигляд будівель протягом років. Працює мисткиня і над витинанкою із зображенням Палацу Любомирських.

Про дату виставки організатори повідомлять додатково.

Витинанка Тетяни Мельник, корецький замок, Рівненщина. Фото надане мисткинею

Витинанка Тетяни Мельник, Червоногородський замок, Тернопільщина. Фото надане мисткинею

Читайте також: Рівненська мисткиня створила унікальну витинанку для арткластера «Острозької академії»

Джерело

Новости Крыма