Ринок Східної Європи перенасичений аграрною продукцією України – політолог

Вітчизняні структури не слідкували за погіршенням ситуації.

Українське зерно обвалило ціни на ринку Європи / фото УНІАН

Україна винна в тому, що ринок Східної Європи перенасичений українською аграрною продукцією. Як повідомив директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик в ефірі «Еспресо», це спричинило блок імпорту з України.

«Якщо ми говоримо про нашу відповідальність в ситуації із забороною імпорту української продукції через територію окремих країн, то, як на мене, ми перенаситили ринок Східної Європи. Очевидно, що це питання і до правил гри для наших виробників та перевізників, які інколи нехтували правилами. Адже та аграрна продукція, яка мала проходити транзитом, часто осідала в цих країнах Східної Європи», — сказав Кулик.

Виробники аграрної продукції країн Європи потрапили до кризи через потрапляння на їхній ринок дешевого українського продовольства. Наслідком цього стали протести від європейців. Цієї ситуації можна було б уникнути, якби відповідні українські структури краще слідкували за ситуацією.

«До прикладу, український мед захопив понад 70% польського ринку. Тому польські виробники кажуть, що вони зараз фактично банкрутують. Це говорить про те, що, отримавши сприятливу ситуацію, наші провідні асоціації, які здійснювали міжнародний супровід зовнішньоекономічної діяльності українських компаній, мали б брати участь у цьому супроводі не лише на паперах», — додав Кулик.

Поточна ситуація з українським продовольством

Польські аграрії виступили з протестом через те, що на їхній ринок потрапляє багато дешевого українського зерна, адже місцеві фермери не можуть реалізувати власну продукцію.

«Нова пошта» тимчасово не приймає харчові продукти для відправки в ЄС Судна, що прибувають в Україну по зерно, проходитимуть спецперевірку Росіянам заборонять купувати природні багатства України «Зернова ініціатива»: експорт призупинено вже два дні

Як повідомляв УНІАН 15 квітня, уряд Польщі ухвалив рішення тимчасово заборонити ввезення зерна і десятків інших видів продовольства з України.

Також зі схожим рішенням виступила Угорщина: Будапешт тимчасово заборонив імпорт зернових та олійних культур з України. 16 квітня стало відомо про те, що заборонити ввезення українського зерна і продовольства може влада Болгарії. 17 квітня стало відомо, що і Словаччина вирішила призупинити імпорт зерна та інших окремих товарів з України.

Односторонні рішення Польщі та Угорщини з приводу заборони імпорту зерна і продуктів з України були засуджені Єврокомісією.

Однак 18 квітня 2023 року Польща після переговорів погодилася все-таки розблокувати транзит українського зерна в ніч проти 22 квітня.

Джерело

Новости Крыма