Рада може визнати «Вагнер» терористичною організацією

Пропонується рекомендувати РНБО запровадити санкції проти всіх фізичних та юридичних осіб, які мають відношення до ПВК «Вагнер» чи підтримують її фінансово.

Рада може визнати «Вагнер» терористичною організацією / фото УНІАН, Денис Прядко

У Верховній Раді України зареєстровано проект Постанови про визнання приватної військової компанії «Вагнер» терористичною організацією (№9229).

Текст проекту постанови групи депутатів опубліковано на сайті парламенту.

Відповідним проектом постанови пропонується визнати ПВК «Вагнер» терористичною організацією, звернутися до урядів і парламентів країн світу з тим, аби визнати «Вагнер» терористичною організацією, виходячи з характеру її діяльності в Україні.

Крім того, передбачається рекомендувати Раді національної безпеки і оборони України запровадити санкції проти всіх фізичних та юридичних осіб, які мають відношення до ПВК «Вагнер» чи підтримують її фінансово або іншим чином.

Як повідомляв УНІАН, 6 лютого ВР ухвалила Постанову про визнання російської злочинної організації, відомої під назвою «Приватна військова компанія Вагнера» або «Група Вагнера», міжнародною злочинною організацією та засудження діяльності її учасників (№8397). Також Рада закликала уряди і парламенти держав світу визнати ПВК «Вагнер» міжнародною злочинною організацією.

РФ швидко захопила Херсон на початку вторгнення через зраду — Politico Україна активно готує нові бригади та підрозділи — Зеленський Столтенберг про контрнаступ ЗСУ: Україна тепер готова повернути ще більше територійПВК «Вагнер» — терористи

У лютому Україна запровадила санкції проти 164 фізичних та 85 юридичних осіб з РФ за підтримку найманців у війні та проти причетних до ПВК «Вагнер». Однак терористичною організацію тоді не визнали.

У січні США внесли ПВК «Вагнер» до переліку міжнародних злочинних організацій та запровадили санкції проти її керівників.

У березні Сейм Литви визнав російську ПВК «Вагнер» терористичною організацією.

Тим часом ЗМІ дізналися, що уряд Британії має намір приєднається до рішення Вашингтона й визнати ПВК «Вагнер» терористичною організацією. Тоді членство в приватній військовій компанії буде визнано кримінальним злочином.

Джерело

Новости Крыма