Путін може передати ядерні «Іскандери» Ірану, Сирії та Венесуелі — експерт

Олександр Коваленко заявив, що на передачі «ядерного» подарунка лідеру Білорусі Олександру Лукашенку російський диктатор, ймовірно, не зупиниться.

Путін вже завтра може озброїти ядерною зброєю Іран, Сирію, та Венесуелу — експерт / PolitRussia.com

Президент РФ Володимир Путін може взяти на себе роль нового «лідера-експортера» ядерної зброї й передати потенційні носії ядерної зброї ОТРК «Іскандер» тим країнам, які раніше навіть не могли мріяти про подібне озброєння. 

Про це заявив військово-політичний оглядач Олександр Коваленко у своєму Telegram. На його думку, російський диктатор навряд чи зупиниться на передачі «ядерного подарунка» лідеру Білорусі Олександру Лукашенку й надалі може озброїти Іран, Сирію, а також Венесуелу.

«Вся сіль для інертного міжнародного співтовариства полягає в тому, що Росія бере на себе роль з роздачі ядерної зброї країнам, у яких його не було! Зараз цей процес йде з Білоруссю, а завтра? Іран? Сирія? Венесуела? Звучить занадто нереально? Так само нереально як з РБ?»,- пише Коваленко.

За його припущенням, незабаром Путін та Лукашенко все ж втілять спільні плани щодо відновлення інфраструктура для розміщення та утримання даного озброєння в Білорусі — це лише питання часу.

Тому міжнародне співтовариство має вже зараз звернути увагу на цей момент: «в іншому випадку, РФ може почати розповсюджувати ядерні метастази по всьому світу», — вказує Коваленко. 

Також військово-політичний оглядач звернув увагу, що РФ ще у 2022 році під час засідання першого комітету Генеральної Асамблеї ООН анонсувала свої плани щодо розміщення ОТРК «Іскандер-М» у Білорусі. Тоді заяву з цього приводу зробив заступник голови російської делегації Костянтин Воронцов, вказує експерт. 

Польща збільшує виробництво боєприпасів, аби допомогти Україні Резніков: Росія планує знімати з п’єдесталів Т-34 на війну проти України У Польщі пояснили важливість закупівлі боєприпасів для України за межами ЄС Франція вдвічі збільшує виробництво САУ Caesar

Путін планував озброїти Білорусь «Іскандерами» ще до вторгнення

25 березня лідер РФ Володимир Путін у коментарі пропагандистським ЗМІ зробив страхітливий «ядерний» анонс з приводу того, що має намір розмістити на території Білорусі потенційний носій ядерної зброї ОТРК «Іскандер».

Сьогодні у своєму звіті американський Інститут вивчення війни (ISW) вказав, що Путін, ймовірно, планував розмістити на території Білорусі ядерну зброю ще до вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року. Відповідні плани Лукашенко та Путін будували ще у 2021 році, вказують аналітики. Однак тоді лідер РФ вирішив зберегти за собою» ядерний козир», щоб потім шантажувати цим захід і Україну.

Джерело

Новости Крыма