Прибуття танків Leopard 2 до України: у Німеччині зробили заяву

Берлін підтвердив передачу 18 танків Україні.

Танки Leopard 2 А6 вже в Україні / фото forsvaret.no

До України прибуло 18 бойових німецьких танків Leopard 2.

Про це на своїй сторінці у Twitter увечері 27 березня повідомило Міністерство оборони Німеччини. Крім того, Україна отримала від Берліна комплекти з боєприпасами та запчастинами.

«Обіцяно — доставлено: сьогодні до України прибуло 18 основних бойових танків Leopard 2 А6, а також комплекти з боєприпасами та запчастинами», — зазначили у міністерстві.

Танки Leopard для України

Як повідомляв УНІАН, наприкінці січня 2023 року Німеччина пообіцяла передати Україні свої танки Leopard 2, а також дозволила іншим країнам їх реекспорт.

Міністр оборони Сполучених Штатів Америки Ллойд Остін повідомляв, що в питанні надання Україні цих танків співпрацюють Німеччина, Польща, Канада, Португалія, Іспанія, Норвегія, Данія та Нідерланди. 

Протягом дня окупанти обстріляли шість громад Сумщини, поранено жінку — ОВА Німеччина у декілька разів збільшить обсяги військової допомоги Україні — Der Spiegel Чи можуть винищувачі МіГ-29 збивати балістичні ракети: відповідь експерта

Наприкінці лютого міністр оборони України Олексій Резніков оголосив, що у Збройних Силах України хочуть сформувати щонайменше два танкові батальйони з німецькими Leopard 2 на озброєнні, а також шість-сім батальйонів — з Leopard 1.

27 березня видання Der Spiegel повідомило, що 18 німецьких танків вже перебувають на території України, однак офіційного підтвердження цієї інформації не було.

Джерело

Новости Крыма