Повістки в Україні хочуть вручати по-новому: юрист розповіла нюанси (відео)

Також вона висловила сподівання, що Рада збільшить термін підготовки мобілізованих перед відправленням на фронт.

В Україні триває мобілізація й масова роздача повісток / фото ТСН

На призовників в Україні чекають нові правила видачі повісток, зокрема військкомати планують надати боді-камери своїм працівникам, щоб ті фіксували момент вручення документа.

Як розповіла у коментарі «ЗнайUA» юрист Катерина Котенкова, такі правила планують запровадити після «злитих» у мережу відео із силоміць врученими повістками в Україні.

За її словами, є випадки, коли військовозобов’язаних тягнуть до авто, «скручують» їх. А є й інші історії: коли чоловіки не хочуть приймати повістки, хоча закон України дозволяє вручати їх у будь-яких місцях. 

Тож тепер факт вручення повісток хочуть знімати на камеру, як заявляли в ОК «Південь». Й у разі виникнення якихось конфліктних ситуацій з камери будуть передаватись ці відео правоохоронцям як докази, каже юрист.  

Мобілізацію в Україні подовжено до травня 2023-го, й у Раді зареєстрували законопроект, який збільшує мінімальний термін військового вишколу мобілізованих. Приводом стала недавня смерть відправленого на поле бою непідготовленого тернополянина. 

«Те, що будуть камери, — це добре. Тому що не зможуть представники Територіального центру комплектування та соцпідтримки вчинити якісь неправомірні дії», — зазначила Котенкова.

Також вона висловила сподівання, що ВР збільшить термін підготовки військовозобов’язаних перед відправленням на фронт.

Мобілізація в Україні — нюанси

У Верховній Раді України пропонують заборонити відправляти мобілізованих, які не мають досвіду проходження військової служби, у зону бойових дій.

Це сталося після того, як на фронті загинув Богдан Покітко, якого, за його словами волонтерів та рідних, мобілізували на вулиці й без підготовки відправили «на нуль».

Начальник Львівського обласного ТЦК Олександр Тіщенко, коментуючи масову роздачу повісток в Україні, наголосив, що фактично їх можуть вручати особисто в руки всюди мінімум до 20 травня 2023-го.

Джерело

Новости Крыма