Серед волинських держслужбовців, які подали декларації за 2024 рік, 27 задекларували інвестиції в криптовалюту на 5,3 мільйона гривень.
Про це пише видання «Сила правди».
Працівники правоохоронних органів, виконавчої служби, прокуратури та митниці вклали в цифрові активи від 1 гривні до 4 мільйонів гривень. Серед популярних видів криптовалюти – WhiteBIT Coin (WBT), Ripple (XRP), Bitcoin (BTC, XBT), XDC, Hedera (hbar) та низка інших.
Найбільша задекларував, майже 4,2 мільйона гривень, Павло Ковальчук з Липин – головний спеціаліст сектору з питань запобігання корупції Регіонального сервісного центру МВС у Рівненській, Волинській та Житомирській областях. Криптовалюту придбав ще до працевлаштування у державному органі: 19 тисяч WhiteBIT Coin у березні 2023 року.
На другому місці – Владислав Міхрін. Чоловік до січня 2025 року працював у підрозділі обласного Територіального центру комплектації та соціальної підтримки в Нововолинську і торік заробив майже 337 тисяч гривень. З 2021 року, він поступово вклав у віртуальні кошти 763 тисячі реальних гривень. Владислав Міхрін купував різні види криптовалюти, а найбільше інвестував у Ripple – майже 323 тисячі гривень, у XDC – 133,5 тисячі та у Hedera – 123 тисячі.
Третє місце посів лучанин Ярослав Букало, який купив криптовалюти на 86,5 тисяч гривень у 2021–2022 роках. Тоді він працював в Західному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції спеціалістом з питань забезпечення діяльності Уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини та отримував 157 тисяч гривень зарплати на рік. Найбільшу суму, а це майже 57 тисяч гривень, він інвестував у криптовалюту Lunc.
Ще четверо прихильників криптовалюти з Волині вклали у неї від 20 до 40 тисяч гривень. Ці особи працюють у прокуратурі, на митниці, в пенсійному фонді. Серед них прокурор Ківерцівського відділу Луцької окружної прокуратури Іван Васьовчик, який інвестував у віртуальні гроші близько 40 тисяч гривень.
Ще 19 осіб задекларували криптовалютних активів на суми від кількох сотень до 15 тисяч гривень. Найменші заощадження у віртуальних грошах вказала головна держінспекторка з Волинської митниці Світлана Стець. У неї кілька одиниць BUSD та Tether, еквівалентна вартість яких становить 131 гривню.
Трійка областей-призерів: Київська, Харківська і Дніпропетровська. Волинь зі своїми 27 декларантами віртуальних грошей перебуває наприкінці цього списку.
Читайте також: Колекція радянського автопрому, два літаки та 11 компаній: що задекларував ексочільник Волинської митниці