Подоляк назвав п’ять причин, чому росіяни жорстоко б’ють по Одесі

Світ має перестати вважати, що є якесь інше рішення, крім безумовного програшу РФ, вважає Подоляк.

Ворог нещадно нищить Одесу / фото Kostiantyn Liberov and Vlada Liberova

Жорстокими обстрілами півдня України і зокрема Одеси російський агресор намагається досягти одразу кількох цілей. Яких саме, розповів радник голови Офісу президента Михайло Подоляк.

Він зазначив, що Росія перейшла на «оновлену терористичну тактику»: навмисні удари по історичних центрах міст півдня, демонстративне знищення Одеси, руйнування портової інфраструктури, масштабні спроби знищення цивільних. На думку Подоляка, такими діями Росія прагне:

 • Остаточно «вбити» зернову угоду.
 • Закрити для України будь-який вихід у Чорне море (особливо через страх за власний флот).
 • Перехопити глобально інформаційний порядок денний, щоб менше говорили про внутрішні проблеми РФ, а більше – про можливу ескалацію війни.
 • Знову налякати відвертим тероризмом і таким чином змусити обговорювати «можливі поступки Росії».
 • Реалізувати свою ненависть до України й особливо до Одеси, просто руйнуючи пам’ять, історію.
 • Подоляк у чергове наголосив, що ця війна може завершитись лише програшем Росії, та закликав країни-партнери надати Україні відповідну оборонну підтримку.  

  «Що робити? Вийти з політичної прострації, прискорити постачання засобів ПРО, захистити зернові коридори й портову інфраструктуру, перестати вважати, що є якесь інше рішення, крім безумовного програшу РФ», — зазначив Подоляк.

  Ракетний удар по Одесі 23 липня

  Як повідомляв УНІАН, сьогодні вночі по Одессі росіяни випустили 19 ракет різних типів, в результаті чого було зруйновано та пошкоджено низку об’єктів культурної та історичної спадщини, в тому числі, які охороняються ЮНЕСКО. 

  Керівниця об’єднаного пресцентру Оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк розповіла, що 9 ракет було знищено силами ППО — це «Калібри» та «Іскандери-К». За її словами, ті ж ракети, які наша система ППО не може збивати в повному обсязі, українські сили протиповітряної оборони не змогли зупинити й вони «відпрацювали» по об’єктах.

  Внаслідок російського обстрілу цієї ночі пошкоджено Спасо-Преображенський собор в центрі Одеси, історичні будівлі — Будинок вчених, житлові будинки, будівлю Одеського державного музичного ліцею імені професора П.С. Столярського, а також об’єкти портової інфраструктури. 

  Секретар РНБО Олексій Данілов зазначив, що головною метою цих ракетних атак Росії є спроба повністю ізолювати вихід України до Чорного моря і не допустити відновлення функціонування «зернового коридору». 

  Джерело

  Новости Крыма