Після аварії двох танкерів «Волгонефть» у Керченській протоці та викиду мазуту на узбережжя Краснодарського краю Росія продовжує рейдову перевалку нафтопродуктів тим самим маршрутом.
Про це свідчать дані сервісу відстеження суден Marinetraffic. Серед рейсових суден є такі ж старі, як ті, що розбилися 15 грудня, пише видання Крим.Реалії.
Наступного дня після аварії танкер «Волгонефть-267» вийшов з порту Азов і попрямував до порту «Кавказ» на косі Чушка – для того щоб його досягти, необхідно пройти Керченську протоку.
Востаннє танкер подав сигнал 26 грудня на підході до нього, зараз він перебуває «поза досяжністю». Це судно було збудоване в 1979 році – затонулі судна «Волгонефть» під номерами 212 і 239 були зібрані в 1969 і 1973 році відповідно.
У тому ж місці біля Керченської протоки 26 грудня відключилися транспондери танкера «Волгонефть-150». 11 грудня судно вийшло з порту Азов і вирушило до невідомого пункту призначення. Раніше в листопаді воно виконувало рейс маршрутом з Ростова-на-Дону в порт «Кавказ». Танкер збудований у 1980 році.
Танкер «Капитан Пшеницын» (колишній «Волгонефть-168») зник з радарів, як і два інших, на підході до Керченської протоки того ж дня, 26 грудня. Згідно з маршрутом, у цей час він мав перебувати на підході до турецького порту Гебзе на протилежному боці Чорного моря. Ішов туди з турецького порту Ділекдере – його судно залишило 4 грудня. «Капитан Пшеницын» – найновіший танкер із трьох, він побудований у 1987 році.
Рейдову перевалку суден через Керченську протоку опитані Кавказ.Реалии екологи називають першопричиною катастрофи 15 грудня, а також минулої катастрофи 2007 року. Вона передбачає доставку нафтопродуктів танкерами класу «річка-море» вантажів із волзьких НПЗ у район Керченської протоки та подальше перекачування палива у великотоннажні морські танкери. Механізм був придуманий у 90-х роках через нестачу портових потужностей Росії після розвалу Радянського Союзу. Подібні «Волгонефть» танкери небезпечно використовувати через труднощі судноплавства у Керченській протоці, розповідають експерти.
Нагадаємо, два танкери «Волгонефть» із мазутом зазнали аварії в Керченській протоці 15 грудня, за основною версією – через шторм.
Внаслідок катастрофи танкерів стався розлив нафтопродуктів. За даними російських ЗМІ, «Волгонефть-212» перевозив 4300 тонн мазуту. Shot і Baza стверджують, що приблизно стільки ж нафтопродуктів було на борту «Волгонефть-239».