Підприємцю-колаборанту з Криму загрожує до п’яти років в’язниці

Підприємцю із тимчасово окупованого Криму, який уклав контракти із «адміністрацією міста Сімферополя» та «міністерством екології та природних ресурсів Республіки Крим», загрожує до п'яти років в'язниці за колабораціонізм. 

Про це у Телеграмі повідомила прокуратура АРК та м. Севастополь, передає Укрінформ. 

«Прокуратура автономії повідомила про підозру ще одному підприємцю з Криму. Його дії кваліфіковано за фактом колабораційної діяльності (ч. 4 ст. 111-1 КК України). Санкція статті передбачає до п’яти років позбавлення волі», — йдеться в повідомленні. 

Чоловік, знаючи про окупацію півострова російськими збройними силами, відкрив на півострові сервісно-ремонтне підприємство. 

Як розповіли у прокуратурі, він уклав декілька контрактів з «адміністрацією міста Сімферополя» та «міністерством екології та природних ресурсів Республіки Крим». 

Його підприємство надавало послуги з ремонту та технічного обслуговування оргтехніки, яка забезпечувала роботу окупантів. За це отримало понад 1,3 млн рублів з бюджету ворога (майже 700 тисяч грн).

Водночас у прокуратурі наголосили, що кримчанам не варто вірити російській пропаганді, яка розповідає, що після деокупації півострова українська правоохоронна система матиме на меті «покарати усіх». 

«Стаття 111-1 КК України (колабораційна діяльність) набрала чинності 15 березня 2022 року та дозволяє притягувати до відповідальності осіб, які співпрацюють з державою-окупантом», — зазначили в прокуратурі Криму.
 

Джерело

Новости Крыма