Перевзувся в повітрі: співзасновник «Яндекса» остаточно поставив хрест на Путіні

Співзасновник «Яндекса» Аркадій Волож направив владі Євросоюзу запит щодо виключення з санкційних списків у зв’язку з тим, що він засудив вторгнення Росії в Україну.

Очікується, що офіційні особи Євросоюзу розглянуть і обговорять запит у вересні / Ілюстрація REUTERS

На тлі масових антиросійських санкцій, введених у зв’язку з повномасштабним вторгненням РФ в Україну, співзасновник російської ІТ-компанії «Яндекс» Аркадій Волож сподівається, що зможе вийти з-під санкцій. 

Як повідомляє Financial Times Волож направив владі Євросоюзу офіційний запит про виключення з санкційних списків зв’язку з тим, що він засудив вторгнення Росії в Україну. Очікується, що офіційні особи Євросоюзу розглянуть і обговорять запит у вересні.

Як йдеться в матеріалі, Волож нібито від самого початку вторгнення РФ в Україну був проти війни, але сказати публічно про це зважився лише зараз, остаточно порвавши з Росією. На своєму офіційному сайті бізнесмен тепер називає себе «ізраїльським підприємцем, який народився в Казахстані».

15 вересня санкційні списки будуть вкотре переглядатися, і Волож сподівається, що його ім’я звідти приберуть.

«Складно уявити, що ще він міг би зробити. І сотні інших російських бізнесменів, які потрапили під санкції, уважно спостерігають за тим, що зробить Брюссель», – заявив співрозмовник з оточення Воложа.

Як йдеться в матеріалі, російські олігархи заявили журналістам, що якби в США, Великобританії або Євросоюзі був механізм зняття санкцій шляхом підписання антивоєнної декларації, вони були б готові піти на такий крок.

«Ця політика провалилась»: Сіярто назвав «воєнним психозом» санкції проти РФ США таємно послабили санкції проти Ірану, що нашкодило Росії, – Bloomberg Байден оголосив про нові санкції проти РФ через викрадення українських дітейВійна в Україні та позиція «Яндекса»

Аркадій Волож потрапив під європейські санкції на початку червня 2022 року.

Незабаром після цього співзасновник компанії залишив раду директорів і пост генерального директора групи компаній «Яндекса», а також керівні посади в міжнародних дочірніх структурах групи.

У листопаді минулого року Нідерландські активісти заселилися в будівлю, що належить співзасновнику «Яндекса». 

10 серпня 2023 року співзасновник «Яндекса» несподівано засудив війну в Україні. Він зазначив, що вважає вторгнення «варварським». Його звернення опублікував телеграм-канал The Bell. Бізнесмен, який перебуває під європейськими санкціями, заявив, що бачить «частку своєї відповідальності» за дії Росії.

Джерело

Новости Крыма