Багатьох керівників вітчизняних підприємств, де використовуються мостові крани, цікавить питання: що реально дає переведення крана на дистанційне радіоуправління? Якщо проаналізувати досвід інших компаній, які вже зробили свої крани радіокерованими, можна зробити висновок, що така модернізація застарілої кранової техніки дає чудові результати (особливо при високій інтенсивності вантажно-розвантажувальних робіт).
Ось основні переваги переобладнання крана на радіокерування з підлоги:
- З’являється можливість скоротити на підприємстві одну штатну одиницю та залучати до підйомно-транспортних робіт лише одного працівника, оскільки він може без проблем поєднувати обов’язки оператора крана та стропальника. Більше того, з одного радіопульта можна керувати кількома кранами одночасно.
- Підвищується рівень безпеки робіт. Адже оператор з радіопультом може завжди бути там, де безпечніше і звідки зручніше керувати краном. Мінімізуються ризики виробничого травматизму, пошкодження переміщуваних вантажів та обладнання, що знаходиться неподалік від зони дії крана.
- Створюються умови для більш точного позиціонування вантажів під час переміщення, а це — скорочення часу операцій та підвищення рівня безпеки матеріальних цінностей.
Сучасні системи радіокерування дозволяють використовувати прості кнопкові пульти, розраховані на роботу з одношвидкісними чи двошвидкісними крановими механізмами, або більш складні пристрої (джойстики) для управління механізмами з тиристорним або частотним приводом.
При переобладнанні кранів на радіоуправління — https://kzpto.com.ua/uk/radiokeruvannya-kranom/ українським законодавством передбачається проведення робіт із попереднім складанням проекту лише компаніями, які мають дозвіл на виконання таких робіт. В Україні таких компаній зовсім небагато.
Зокрема, послуги під ключ недорого по переведенню кранів на дистанційне управління радіоканалом надає флагман українського кранобудування – ТОВ «Київський завод підіймально-транспортного обладнання». До комплексу послуг входять:
- розробка всієї необхідної проектної документації;
- вибір оптимальної системи радіокерування з урахуванням специфіки роботи кожного вантажопідіймального крана;
- проведення монтажних та пусконалагоджувальних робіт з наданням гарантій на пристрої управління;
- навчання персоналу роботі з радіокерованим краном;
- гарантійний та післягарантійний супровід кранової техніки.
Залежно від побажань та потреб замовника, на КЗПТО готові за 3-4 робочі дні спроектувати, поставити та запустити системи для повного переведення кранових механізмів на дистанційне керування з підлоги або зі збереженням можливості керування за допомогою провідного пульта та/чи з кабіни крана.
Знайти докладну інформацію про переведення кранів на дистанційне радіокерування можна на заводському вебсайті КЗПТО. Посилання — тут.