Патогени та чутки. Чи загрожує Криму затоплена Херсонщина?

Рівень забруднення води у Дніпрі у 28 тисяч разів перевищує показники норми, заявляє міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко. Російська влада Криму запевняє, що півострову у зв'язку із забрудненням Чорного моря нічого не загрожує

 

Російська влада Криму та підконтрольні їм вчені запевняють, що у зв’язку із руйнуванням Каховської ГЕС на Херсонщині кримчанам нічого не загрожує. Українська влада в той же час заявила, що все українське узбережжя Чорного моря є небезпечним для людей. Чи варто хвилюватися мешканцям анексованого Криму, з’ясовували Крим.Реалії.

Внаслідок знищення російськими силами греблі Каховської ГЕС на початку червня до Дніпра потрапило безліч хімікатів сільгоспвиробництва, каналізаційні споруди, цвинтарі, скотомогильники та багато іншого. Все це течією винесло до Чорного моря. Влада та експерти побоюються масштабного забруднення навколишнього середовища та поширення інфекційних захворювань.

Патогени та чутки. Чи загрожує Криму затоплена Херсонщина?1

Через масштабне забруднення морської води заборонено купатися на всьому українському узбережжі Чорного моря. Омиває воно, зокрема, і береги Криму.

«Вода непридатна для використання»

Рівень забруднення води у Дніпрі у 28 тисяч разів перевищує показники норми, заявляє міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. Її заборонено пити, напувати нею худобу, а також купатися в ній і ловити рибу, каже міністр. За його словами, на півдні України в результаті епідеміологічного моніторингу водойм «періодично виявляють холерні вібріони».

Рівень забруднення води у Дніпрі у 28 тисяч разів перевищує показники норми Віктор Ляшко

Влада Одеси через забруднення Чорного моря заборонила купатися в морі, лимані та річках, а також ловити рибу. У воді виявили збудники інфекційних хвороб, зокрема сальмонели, рота- та астравіруси, холероподібні вібріони, парагемолітикус, яйця та личинки гельмінтів. Значно перевищені й норми вмісту кишкових паличок, заявила місцева влада.

Патогени та чутки. Чи загрожує Криму затоплена Херсонщина?2

За її інформацією, ці ж біологічні патогени є у воді Білгород-Дністровського лиману та Дунаю.

Віктор Ляшко заявив, що вся акваторія нижча від Каховської греблі, а також українське узбережжя Чорного моря «непридатні для використання та купання», оскільки вода з Дніпра потрапляє до Чорного моря.

Експерти прогнозують удар по всіх видах екосистем поблизу Херсонської області через те, що Чорне море «на багато десятків кілометрів» буде розбавлене прісною водою.

Дніпровська вода чиста, а пляжі Криму «захищені»

Російська влада запевняє, що Криму через забруднення Чорного моря нічого не загрожує. На офіційних ресурсах влади немає ані рекомендацій, ані роз’яснень для населення щодо забруднення Чорного моря та прісних водойм.

У Росспоживнагляді заявили, що дослідили якість питної води з розподільчої мережі Херсонської області та Північно-Кримського каналу, а також морської води у Криму. Чиновники оголосили, що «негативного впливу на якість води водоносного горизонту немає».

Патогени та чутки. Чи загрожує Криму затоплена Херсонщина?3

Знищення Каховської ГЕС «жодних загроз Криму не принесе», заявляє керівник відділу радіаційної та хімічної біології дослідницького центру «Інститут біології південних морів імені О.О. Ковалевського РАН» Наталія Мірзоєва.

За її словами, через два дні після затоплення Херсонської області було досліджено якість води у Північно-Кримському каналі.

Патогени та чутки. Чи загрожує Криму затоплена Херсонщина?4

«Дніпровська вода, що надійшла минулого року і зараз, є придатною для питного призначення та використання у господарстві. Як за радіаційним фоном, так і за різними хімічними забрудненнями. Радіаційний фон 8 червня був у шість чи десять разів нижчим від припустимого рівня. За хімічними забрудненнями жоден із показників не перевищив нормативних рівнів. Тобто вода дніпровська чиста», – заявила вона під час телемосту у РІА «Новини Крим».

Наталія Мирзоєва також запевняє, що забруднення Чорного моря найближчим часом не торкнеться пляжів Криму. Вона пояснила це тим, що стоки Дніпра загрожують насамперед північно-західній частині Чорного моря, а Крим «захищений від потрапляння забруднених вод».

Про що говорять у Криму

Що насправді відбувається біля берегів Криму, перевірити з незалежних джерел складно з огляду на відсутність для них доступу на півострів. Очевидці кажуть, що поки що жодних видимих забруднень на узбережжі не помітно.

Кореспондент Крим.Реалії побував на пляжах Ялти. Морська вода за зовнішніми ознаками побоювань не викликає, повідомив він.

Черное море у берегов Ялты, 16 июня 2023 года

Купаються у Чорному морі тут нечисельні курортники.

Отдыхающие на пляже в Ялте на фоне заявлений о загрязнении Черного моря после разрушения дамбы Каховского водохранилища в Херсонской области, 16 июня 2023 года

В інформаційному полі Криму останніми днями з’являються повідомлення, що «підігрівають» тему забруднення Чорного моря.

18 червня на Масандрівському пляжі в Ялті відпочивальники виявили мертвого кабана. Багато кримських пабликів та російських ЗМІ повідомили, що його могло принести морськими течіями з Херсонської області. Офіційних підтверджень цієї версії немає.

Ялтинський кореспондент Крим.Реалії зазначає, що дикі кабани регулярно спускаються до моря з гірських лісових масивів, тому цей кабан може бути одним із них.

На тлі інформації про забруднення з Дніпра севастопольські Telegram-канали опублікували фото та відео яскраво-зеленої води біля берегів Балаклави. Причину визначають місцеві чиновники.

Схожа історія сталася кілька років тому у Ялті. Там раптом позеленіла міська річка Дерекойка.

Місцева влада ситуацію тоді не пояснила. За однією з версій, в річку міг потрапити барвник флуоресцен, який використовується для вивчення шляхів прямування підземних вод. Він не несе шкоди навколишньому середовищу і є у вільному доступі.

Джерело

Новости Крыма