Останній в строю: експерт розповів про проблеми російського крейсера «Петр Великий»

Цей важкий атомний ракетний крейсер можуть списати через витратність ремонту.

Крейсер «Петр Великий» вже давно потребує ремонту / фото wikimedia.org

Росія може списати важкий атомний ракетний крейсер «Петр Великий», який є флагманом Північного флоту. Військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко зазначив, що це останній корабель такого типу, який знаходиться в строю флоту РФ.

«З 2014 я пильно спостерігав за процесом ремонту і модернізації важкого атомного ракетного крейсера проекту 11442 «Адмірал Нахімов». Його відправили на ремонт в 1997 і він досі на ньому знаходиться. Зрозуміло, у багатьох виникає питання, а до чого тут «Петр Великий»? ВАРК «Петр Великий» є останнім кораблем даного типу, що знаходяться в строю російського флоту. При цьому, перебуваючи в строю, він ще в 2019 році вимагав виведення на ремонт, але місце для відправки на ремонт було зайнято його калікою… колегою ВАРК «Адміралом Нахімовим», – розповів експерт у своєму Telegram-каналі.

За словами Коваленка, відразу після виведення з ремонту «Нахімова» росіяни збиралися загнати на верф «Петра Великого». Однак ці плани у росіян ніколи не виконувалися, оскільки Росія не здатна завершити ремонт настільки складного корабля.

«Спочатку, прес-служба «Севмаша» обіцяла здати ВАРК «Адмірал Нахімов» в 2019-му, але коли щось пішло не так, заступник міністра оборони Росії Олексій Криворучко обіцяв здати «Нахімова» в 2022-му, потім заговорили про 2023-й… А «Петя» в цей час вже кашляв гаром. Корабель, який потребував термінового ремонту ще 5 років тому, продовжував весь цей час залишатися в строю. Результат? Інформація про плани його списати. І це не дивно, адже якщо не змогли завершити за 26 років ремонт «Нахімова», то що буде з «Петром», якому досі місця немає на верфі?» – наголосив Коваленко.

Експерт також поцікавився, яку техніку росіяни спишуть наступною.

«На тлі низки списань просто цікаво, який черговий російський карго-культ з області ВПК буде оголошений закритим, безуспішним, безглуздим і більше не буде тим, «не має аналогів у світі». Т-14 «Армата»? Су-57? «Адмірал Кузнєцов»? Насправді претендентів стати наступним на урізання багато», – резюмував Коваленко.

Російський Ка-52 «скупався» в Азовському морі: труп одного з пілотів винесло на берег (відео) Недоліки є в обох: експерт описав можливу дуель Leopard 2 та російського Т-90 Український аналог HIMARS може знести Кримський міст — Жданов (відео) У Південній Кореї вперше заявили про можливість надання Києву зброїСписання техніки в Росії: останні новини

У Росії можуть списати крейсер «Петр Великий». Причина в тому, що йому потрібна модернізація, а вона буде дуже витратною. Після списання корабля, його ім’я хочуть присвоїти стратегічному атомному підводному ракетоносцю проекту 955А «Борей-А».  

Раніше стало відомо про списання підводного човна типу «Лада» – «Санкт-Петербург», який не пробув в строю і двох років. Його прийняли до складу російського флоту в 2021 році.

Джерело

Новости Крыма