Окупанти намагаються витискати ЗСУ з Бахмута, між угрупованнями РФ 5 км — експерт

Російські війська почали тиснути зі сходу на захід, просуваючись в місті.

ЗСУ продовжують утримувати фортецю Бахмут / фото Мубаріз Асланов, агентство Report.az и Баку.TV

Російські окупанти за останню добу змінили тактику під Бахмутом — вони не так активно пробують оточити місто з півночі та півдня. Тепер вони намагаються витискати ЗСУ з міста.

Про це в ефірі «Еспресо» заявив військовий аналітик, майор запасу Нацгвардії, ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман. За його словами, українські воїни щоденно тримають оборону.

«За останню добу змінилась тактика у російських окупантів — вони не так активно намагаються оточити Бахмут з півночі та півдня. На півдні вони просунулись щонайменше на 10 км вздовж дороги М-03 і трохи менше на півночі. Між цими двома угрупованнями навколо Бахмута лише 5 кілометрів», — сказав він.

За словами експерта, місто на захід від Бахмута перебуває під вогневим контролем артилерії та мінометів.

«Останню добу росіяни почали битися не стільки за захоплення міста за цими напрямками, а намагаються витиснути українців безпосередньо з міста. Вони почали тиснути крок за кроком зі сходу на захід, просуваючись в місті. Зараз тривають бої, тримаємо оборону», — наголосив Гетьман.

Ситуація під Бахмутом

Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що Росія під Бахмутом щоденно втрачає по 500 військових.

Засновник ПВК «Вагнера» Євген Пригожин оголосив, що місто майже повністю оточене і залишилась лише одна вільна дорога для ЗСУ.

Одному із підрозділів аеророзвідки вчора, 2 березня, наказали залишити Бахмут. Військові обороняли місто упродовж 110 днів.

Як пише СNN, вночі з 2 на 3 березня російські війська підірвали важливу транспортну споруду поблизу Бахмута. 

Голова РНБО Олексій Данілов заспокоїв українців, заявивши, що Україна знає, як діяти у цій ситуації навколо Бахмута.

Джерело

Новости Крыма