Окупанти знищують бізнес у Генічеську: підприємці повідомляють про кризу та втрату купівельної спроможності.
Про це редакції Район.Генічеськ стало відомо з місцевих телеграм-каналів.
В окупованому Генічеську посилюється соціально-економічна криза. Місцеві підприємці скаржаться на катастрофічне падіння купівельної спроможності населення, затримки зарплат бюджетникам та неможливість вести бізнес у нинішніх умовах. Окупаційна адміністрація, замість допомоги, продовжує вводити обмеження, які ще більше ускладнюють виживання малого бізнесу.
Малий бізнес опинився на межі виживання
За словами підприємців, нові вимоги щодо впровадження контрольно-касової техніки (ККТ) ставлять під загрозу існування ринків та малого бізнесу.
«Ми, індивідуальні підприємці, які здійснюють свою діяльність у Генічеську, звертаємось до вас з проханням про допомогу. Ми забезпечуємо робочі місця, поповнюємо бюджет, підтримуємо виробників, але сьогодні стоїмо перед реальною загрозою зникнення», — йдеться у зверненні місцевих підприємців до окупаційної влади.
Однією з головних причин погіршення ситуації стала вимога окупаційної адміністрації впровадити онлайн-каси.
«Багато власників торгових точок — це жінки старше 50 років, які не мають жодних навичок роботи з ККТ. Навчання дороговартісне, а спеціалістів у нашому регіоні взагалі немає», — пояснюють підприємці.
Відсутність грошей у населення та затримки зарплат бюджетників
Крім тиску на бізнес, місцеві жителі також стикаються з постійними затримками та зниженням заробітних плат у бюджетній сфері.
«Несвоєчасна виплата зарплати бюджетникам, крім того, в регіоні не працює жодне виробництво, а трудовий день на ринках Генічеська дуже короткий (з 08:00 до 14:00)», — йдеться у зверненні.
Такі умови призводять до різкого падіння купівельної спроможності населення, що ще більше б’є по малому бізнесу.
«Основне населення — це бюджетники та пенсіонери, малий бізнес ледве виживає в цей нелегкий час», — наголошують підприємці.
Підприємці просять перегляду окупаційних обмежень, але марно
Учасники ініціативи звернення наголошують, що бізнесу необхідно дати час на адаптацію. Але, щось підказує, що окупантам байдуже на проблеми місцевого населення. В намаганнях хоч трохи прикриту величезну діру в окупаційному бюджеті, гауляйтер Сальдо намагатиметься втитснути з місцевих максимум зборів та податків.
«Просимо продовжити строк обов’язкового введення ККТ до моменту повного навчання всіх підприємців», — йдеться в заяві.
Проте реальні наміри окупаційної адміністрації залишаються очевидними — вони не зацікавлені в розвитку малого бізнесу на тимчасово окупованих територіях, а лише в його знищенні та подальшому встановленні повного контролю над економічною діяльністю регіону.
Раніше ми повідомляли, що Херсон і Генічеськ: як окупація впливає на ціни