Окупанти відкрили у селі Чонгар на Херсонщині СІЗО, куди перевели частину політвʼязнів з Криму – КПГ

Російські окупанти відкрили у селі Чонгар Генічеського району на Херсонщині ще один неофіційний слідчий ізолятор, до якого перевели частину затриманих на Півдні України політв’язнів, які утримувались у СІЗО №2 окупованого Сімферополя. 

Офіційно про нове СІЗО окупаційна влада не повідомляє, пише Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію Кримської правозахисної групи, надану їй декількома проінформованими джерелами в окупованому Криму. 

«Крім того, туди потрапляють люди, яких затримують з політичних мотивів у Херсонській та Запорізькій областях. Зокрема, у новому СІЗО тримають близько 10 затриманих за підозрою в участі у кримськотатарському батальйоні ім. Номана Челебіджіхана»,- зазначають правозахисники.

У КПГ нагадали, що Росія розгортає на нових окупованих територіях півдня каральні органи, які тероризують цивільне населення, викрадають, катують і незаконно ув’язнюють людей.

Восени 2022 року на території колонії №1 в Сімферополі з’явилося СІЗО №2, де у так званому спецблоку утримують політичних бранців, яких Росія викрала з новоокупованих територій Півдня України.

За даними КПГ, наприкінці 2022 року в новому СІЗО №2 утримувались щонайменше 110 людей, яких привезли з Херсонської та Запорізької областей. Попередньо вони були викрадені, їх піддавали тортурам, а потім перевезли до Сімферополя, у спеціально створене СІЗО №2. В ньому знаходяться люди, яких утримують взагалі без жодних кримінальних справ, через це до них не можуть потрапити адвокати.
 

Джерело

Новости Крыма