Проєкт «Резиденція Орлика. Віднайдення України в архівах світу», який започаткувало Міністерство закордонних справ України, оголосив імена його фіналістів. Про це повідомляє МЗС України. Проєкт «Резиденція Орлика. Віднайдення України в архівах світу» передбачає підтримку українських науковців, які зосереджують свої зусилля на дослідженні питань державотворення, дипломатії та міжнародних відносин України. Його мета – розповісти і українцям, і світу про раніше не описані сторінки української історії. У рамках проєкту обрані історики отримують можливість працювати в архівах інших держав, відкривати невідомі документи та налагоджувати зв’язки з міжнародними науковими спільнотами. Фіналістами проєкту в 2024 році стали:
- Олександр Середа – науковий співробітник Інституту сходознавства ім. А. Кримського НАН України, доцент кафедри історії України ПНПУ ім. К.Д. Ушинського. Тема дослідження: «Османська резиденція Пилипа Орлика».
Дослідження відбуватимуться у Болгарії та Туреччині за підтримки Посольств України у цих країнах.
- Олег Однороженко – доктор історичних наук, автор 17 монографій та близько 100 наукових статей. Тема дослідження: «Україна у складі Великого князівства Литовського (ХІV–XVI ст.)».
Дослідження відбуватимуться у Литві за підтримки Посольства України.
- Незалежна дослідниця Марина Траттнер, а також дослідниці Національного заповідника «Гетьманська столиця» (м. Батурин) Наталія Дробязко, Марина Хармак. Тема дослідження: «Віднайдення документів гетьмана Пилипа Орлика у шведських архівах».
Партнером у реалізації цього проєкту є благодійний фонд «МХП-Громаді», який окрім фінансової підтримки, допоміг організувати дослідницьку роботу в Швеції.
«Відновлюючи історичну правду, ми не лише заповнюємо білі плями в нашій історії, але й відкриваємо нові, раніше невідомі сторінки. Цей проєкт – наша спільна можливість не лише відкривати нові сторінки історії, але й інтегрувати Україну у світову наукову спільноту. Вітаємо фіналістів! Попереду ще чимало роботи, але ми впевнені, що разом зможемо відкрити нові перспективи для вивчення нашої історичної спадщини», – йдеться у повідомленні.
Читайте також: Українські архіви вийшли на топові позиції у світі за швидкістю оцифрування