Огляд сучасних препаратів від алергії: що нового пропонує фармацевтика?

Алергічні захворювання десятиліттями є одним із найпоширеніших патологічних станів. Статистика по всьому світу показує, що кількість людей, які страждають на алергію, збільшилася в три-чотири рази за останні два десятиліття.

На тлі постійного зростання кількості людей, чутливих до різних алергенів, фармацевти постійно прагнуть вдосконалення існуючих препаратів та створення найкращих ліків від алергії.

Огляд сучасних препаратів від алергії: що нового пропонує фармацевтика?

Останні досягнення у розробці антигістамінних засобів

Антигістамінні препарати, основною метою яких є блокування H1-гістамінових рецепторів, на даний момент є ключовими у лікуванні алергічних захворювань.

Препарати цієї групи лікування з’явилися близько століття тому, і з того часу фармацевтика продовжує створювати більш удосконалені їх формули. Антигістамінні засоби нових поколінь не мають недоліків, які мали їхні попередники.

Антигістамінні препарати продемонстрували значний прогрес у своїй ефективності та зниженні ризиків виникнення побічних реакцій. Крім того, удосконалені формули дозволяють продовжити ефект від кожного прийому препарату, а різноманітність лікарських форм робить прийом антигістамінних засобів зручним для різних груп населення.

Як інновації допомагають зменшити побічні ефекти

Перше покоління антигістамінних засобів мало велику кількість побічних ефектів – найпоширенішою серед них стала сонливість, що стало проблемою для пацієнтів, робота яких потребує концентрації уваги.

Наявність частих побічних реакцій спричинила появу препаратів другого покоління. Їх відрізняла висока спорідненість із гістаміновими рецепторами, швидкий початок дії та більша його тривалість.

Завдяки покращеній селективності препарати другого покоління не блокують інших видів рецепторів, що знижує ризик розвитку побічних ефектів. Відсутність седативного ефекту та залежність від вживання алкоголю стала ще однією особливістю нових препаратів за рахунок зниженої прохідності гематоенцефалічного бар’єру.

Втім, інновації, які представило друге покоління антигістамінних препаратів, не позбавили ці ліки інших та навіть нових побічних ефектів – наприклад, кардіотоксичності.

Саме з цієї причини наприкінці 20 століття були розроблені препарати третього покоління. Їхня інноваційність полягає у використанні виключно активних метаболітів діючої речовини. Це додатково знизило ризик виникнення побічних реакцій на додаток до всіх переваг препаратів другого покоління.

Препарати нового покоління: основні відмінності

Огляд сучасних препаратів від алергії: що нового пропонує фармацевтика?

Нові препарати дуже відрізняються від своїх попередників.

  • антигістамінні засоби третього покоління зв’язуються переважно з Н1-рецепторами, що призводить до зниження частоти виникнення побічних ефектів;
  • при дотриманні режиму прийому та дозувань такі ліки не проникають через гематоенцефалічний бар’єр;
  • триваліша дія препарату через повільне “від’єднання” від рецепторів;
  • менше навантаження на печінку за рахунок відсутності взаємодії з цитохромом Р450.

Крім того, антигістамінні препарати нового покоління не викликають звикання, що робить їх зручними при використанні протягом тривалого часу.

Перспективи лікування алергії найближчими роками

Розробка нових протиалергічних препаратів та вдосконалення існуючих формул триває. Навіть найбезпечніші препарати продовжують мати певні ризики виникнення побічних ефектів, що робить їх недоступними для пацієнтів із деякими супутніми захворюваннями.

Сучасна фармацевтика займається створенням більш безпечних формул діючих речовин, а також зручніших лікарських форм для їх прийому.

Новости Крыма