Одеська область входить до п’ятірки регіонів з найбільшою кількістю випадків сказу серед тварин і щорічно їх кількість зростає.
Про це стало відомо під час засідання комісії з питань ТЕБ та НС Одеської обласної державної адміністрації, де обговорили важливі питання з питань профілактики інфекційних хвороб, які є спільними для людей і тварин. Зокрема, акцент зробили на таких небезпечних захворюваннях, як сказ, лептоспіроз, туляремія, лихоманка Ку, хвороба Лайма та інші. повідомили в Одеському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.
Залишається нестійкою епізоотична ситуація зі сказу. Так, за 10 місяців 2024 зареєстрували 109 лабораторно підтверджених випадків сказу, повідомив заступник генерального директора Сергій Дементєв.
За даними моніторингу за 10 місяців поточного року в області реєструються спорадичні випадки хвороб, таких як лептоспіроз – три випадки, хвороба Лайма – 39 та ехінококоз – 15.
Також відмітили, що в області існують ензоотичні території з особливо небезпечних хвороб, таких як туляремія, лептоспіроз, гарячки Ку, Марсельська гарячка, хвороба Лайма, а також стаціонарно-неблагополучні пункти з сибірки.
Дані моніторингу епідемічної та епізоотичної ситуації свідчить, що проблема є нагальною, оскільки ризик інфікування збудниками інфекційних хвороб спільних для людей і тварин залишається високим. Досягти кращих результатів у сфері громадського здоров’я за принципом Єдине здоров’я дозволяє міжсекторальна взаємодія, тому реалізація комплексного плану профілактики та боротьби з хворобами здійснюється спільно з Департаментом охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації та Головним управлінням Держпродспоживслужби в Одеській області та органами публічної влади. Аби усунути ризики для населення, зменшення можливих загроз у сфері громадського здоров’я комісією з питань ТЕБ та НС ОВА прийняла відповідне протокольне рішення.