Нові укріпрайони, кримських ув’язнених – на фронт і союз Аксьонова з Пригожиним. Як Росія готується до оборони у Криму

Російський глава Криму Сергій Аксьонов та війна в Україні. Колаж

 

У яких районах анексованого Росією Кримського півострова були помічені нові укріпрайони, навіщо Володимир Константинов пропонує випустити на війну ув’язнених і про що може говорити публічний союз Сергія Аксьонова (за документами Аксенов) та Євгена Пригожина? Про це в ефірі Радіо Крим.Реалії ведучий Сергій Мокрушин говорив з офіцером ЗСУ, журналістом Центру журналістських розслідувань Євгеном Лешаном, військово-політичним оглядачем групи «Інформаційний спротив» Олександром Коваленком та доктором політичних наук Іваном Преображенським.

Про нові окопи повідомляють кримські телеграм-канали та OSINT-аналітики (англ. Open source intelligence, OSINT-аналітики – дослідники, які збирають розвідувальну інформацію із загальнодоступних джерел – КР). За їхньою інформацією, основна частина фортифікацій розташована в північній частині Кримського півострова.

Кримський Центр журналістських розслідувань опублікував дослідження російського укріпрайону в західній частині півострова в районі села Міжводне, де зручна висадка десанту. Раніше підконтрольний Росії глава Криму Сергій Аксьонов обіцяв Путіну, що фортифікаційні споруди в Криму будуть готові до середини квітня.

Російські окопи на кримському узбережжі, 15 грудня 2022 року. Фото ГУР Міноборони України

Замість курорту – окопи

У Міжводному зручні бухта і порт, розповідає журналіст Центру журналістських розслідувань Євген Лешан.

Якщо буде потужний морський десант, цей укріпрайон може чинити серйозний спротив Євген Лешан

Основні фортифікаційні споруди Росія будує на курортному пляжі кримського села, уточнює він.

«Якщо буде потужний морський десант, цей укріпрайон може чинити серйозний спротив. Але справа в тому, що Україна не має потужностей для такого десанту, а дрібні диверсійні групи в рамках операції зі звільнення Криму можна висаджувати в дрібніших бухтах, де немає таких потужних укріпрайонів», – упевнений Євген Лешан.

Євген Лешан, кримчанин, офіцер ЗСУ, журналіст Центру журналістських розслідувань

Будівництво укріпрайонів – це «відмивання» бюджетних грошей, вважає співрозмовник Крим.Реалії. Підконтрольний Росії глава Криму Сергій Аксьонов уклав негласний союз із власником ПВК «Вагнер» Євгеном Пригожиним.

Вони і гроші відмивають, і Пригожин свій територіальний вплив розширює Євген Лешан

Той уже намагався будувати такі споруди в Бєлгородській та Воронезькій областях Росії, але там йому не дали розвернутися місцеві губернатори, вважає журналіст.

«Там це зберегли за собою губернатори, які з ним не дружать». А тут цей союз налагоджується. Вони і гроші відмивають, і Пригожин свій територіальний вплив розширює», – розповідає Євген Лешан.

«Оборона буде прорвана»

Аксьонов може і бази для ПВК «Вагнер» у Криму будувати, упевнений Лешан, але це не допоможе Росії втримати півострів.

Нехай будують свої укріплення – їх буде прорвано Євген Лешан

«За правилами військової науки, оборона завжди буде прорвана, поготів, якщо її проривати не в лоб, як це роблять росіяни, а за допомогою складних операцій, обхідних маневрів, як це можуть робити наші воїни, як вони це показали в Херсоні, Харківській області. Нехай будують свої укріплення – їх буде прорвано», – зазначив журналіст.

Євген Лешан не став прогнозувати, коли буде звільнено Крим, оскільки це питання до Генерального штабу ЗС України, але він упевнений, що операція з деокупації півострова розпочнеться не раніше, ніж буде звільнено південь Херсонської області та Україна отримає достатню кількість західного озброєння.

Водночас окупований Крим залишається важливою логістичною ланкою для постачання російського угруповання, яке окупувало частину півдня материкової України. Є безліч повідомлень від ЗМІ, кримських телеграм-каналів про те, що в Криму шукають робітників для копання та облицювання окопів, а OSINT-дослідники публікують нові супутникові знімки з цими окопами.

Хроника войны на карте. Как Украина теряла и возвращала контроль над своими территориями c 24 февраля 2022 года (видео) Будь ласка, зачекайте Embed

Хроника войны на карте. Как Украина теряла и возвращала контроль над своими территориями c 24 февраля 2022 года (видео)

Embed The code has been copied to your clipboard. width px height px

The URL has been copied to your clipboard

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00 Завантажити на комп'ютер

  • 240p | 6,4MB
  • 360p | 10,8MB
  • 480p | 19,0MB
  • 720p | 31,4MB
  • 1080p | 51,2MB

«РФ готується оборонятися, але не вірить в успіх»

Окрім цього, російська армія зосередила значні сили в районі села Степове, розповідає військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко.

У трикутнику Медведівка – Джанкой – Армянськ зосереджено близько 20 БТГр Олександр Коваленко

Там зараз розміщено дивізіон оперативно-тактичних ракетних комплексів «Іскандер». У районі Медведівки, під прикриттям ППО, зосереджено 5 батальйонних тактичних груп російських військ.

«Загалом у трикутнику Медведівка – Джанкой – Армянськ зосереджено близько 20 БТГр. Вони зосереджують резерв не для допомоги запорізькому чи якомусь іншому угрупованню на лівобережній Херсонщині. Це те угруповання, яке виконуватиме оборонні функції. Російське командування сухопутних військ уже зараз готується до сухопутної операції з оборони тимчасово окупованого Криму. Тобто вони не бачать перспективи щодо утримання півдня [України]. Навіть оборонна операція на півдні вже розглядається як провальна», – розповідає військовий експерт.

Олександр Коваленко, військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив»

Чим ризикує Аксьонов?

Водночас російський глава Криму Сергій Аксьонов публічно взяв участь у протистоянні власника ПВК «Вагнер» Євгена Пригожина та російського міністра оборони Сергія Шойгу, заявивши, що винних у перебоях у постачанні снарядів «вагнерівцям» потрібно розстрілювати.

Підтримуючи Пригожина та критикуючи Міністерство оборони РФ, Сергій Аксьонов ризикує втратити підтримку Путіна, оскільки цю підтримку втратив Пригожин, упевнений Коваленко.

Аксьонов починає поступово втрачати певний рівень довіри Олександр Коваленко

«Він підписує документ про падіння статусу та довіри центру. Це було видно через його відсутність на черговій трансляції наративів Путіна. Це яскравий приклад того, що Аксьонов починає поступово втрачати певний рівень довіри», – упевнений військовий експерт.

«Шойгу і Герасимов повернулися до керівництва бойовими діями та витіснили з Бахмутського плацдарму пригожинську ПВК «Вагнер», яку зараз використовують не як основну силу, а як «живе м’ясо» на користь Шойгу. Це яскраво демонструє те, яке місце у цій міжвідомчій боротьбі займає Аксьонов», – заявив Коваленко.

Відсутність Сергія Аксьонова на посланні Путіна Федеральним зборам Росії зробила публічною боротьбу, що відбувалася під «кремлівськими килимами», вважає доктор політичних наук Іван Преображенський.

Дуже сильні інтереси Чечні та чеченців з оточення Кадирова у Криму Іван Преображенський

Через тісні зв’язки з представниками Чечні Аксьонов опинився в угрупованні Кадирова і Пригожина, які різко критикують Міністерство оборони Росії, припускає експерт.

«Дуже сильні інтереси Чечні та чеченців з оточення Кадирова у Криму. Вони прийшли туди першими, одразу після анексії, так само, як і зараз, одними з перших приходили та розкрадали власність на тимчасово окупованих територіях, вивозили сільськогосподарську техніку до Чечні. Там дуже багато епізодів. Приблизно те саме відбувалося і в окупованому Криму, де вони на пару з російськими спецслужбами контролювали де-факто всі земельні питання, особливо в найдорожчих районах, на ПБК», – розповідає Преображенський.

Іван Преображенський, доктор політичних наук

Водночас, Аксьонов опинився в критичній ситуації, вважає Іван Преображенський, оскільки в Криму він тримався завдяки підтримці Путіна. Путін спочатку був не проти того, щоб Кадиров із Пригожиним критикували керівництво російської армії, упевнений політолог, але потім ситуація змінилася, а ця група критиків не зупинилася.

Військове керівництво, яке він критикує, виступає за те, щоб Аксьонова прибрати Іван Преображенський

«Мабуть, цей кредит практично вичерпано чи вичерпано повністю. Швидше за все, це Аксьонов розуміє, і пов’язано це не з його заявами, які ми бачимо публічно, а з чимось іншим. Можливо, з огляду на те, що Крим – прифронтовий [регіон], військове керівництво, яке він критикує, виступає за те, щоб Аксьонова прибрати, – це найбільш імовірне припущення», – каже Іван Преображенський.

У разі відставки на Аксьонова чекає почесне заслання сенатором до Ради Федерації, вважає Преображенський. Аксьонов сподівається, припускає експерт, підтримавши Кадирова з Пригожиним, перемогти військових в апаратній боротьбі.

Глава російського парламенту Криму Володимир Константинов, у свою чергу, запропонував подумати над ініціативою, завдяки якій від покарання може бути звільнено засуджених, які вирішили вирушити на війну проти України. «Вважаю, що нам варто винести на обговорення та опрацювати питання відстрочки від покарання з перспективою звільнення тих засуджених, хто вирішить загладити свою провину, ставши на захист нашої країни», – сказав Константинов «РИА Новости». Вже відомо про практику набору ув’язнених до ПВК «Вагнер» на території Криму.

Джерело

Новости Крыма