Норовірус та конспірологи. Хто отруїв футболістів у Криму?

Матч футбольного клубу «Таврія» у Криму. Архівне фото

 

В анексованому Криму дві футбольні команди тимчасово вибули із змагань після отруєння на спортивній базі. Місцева влада подію не розголошує, посилаючись на те, що «нічого особливого не сталося». Проте інцидент зацікавив співробітників Слідкому Росії. Що трапилося з кримськими футболістами, з’ясовували Крим.Реалії.

Про масове отруєння кримських спортсменів стало відомо останніми днями квітня. Місцеві ЗМІ повідомили, що постраждалими виявилися футболісти одразу двох команд – «Таврія» (Сімферополь) та «Спарта-КТ» (Молодіжне, Сімферопольський район). Вони перебували у тренувальному комплексі «Кримтеплиця» під Сімферополем, коли вони виявили ознаки кишкової інфекції.

Потерпілим була потрібна медична допомога, один з них був госпіталізований. Те, що відбулося, відбилося на ході прем’єр-ліги підконтрольного Росії «Кримського футбольного союзу» – одного з головних футбольних заходів регіону. Частину матчів не було зіграно і їх довелося перенести на інші дати.

«Нічого особливого немає»?

Після російської анексії Криму у 2014 році «Російський футбольний союз» намагався включити кримські клуби до чемпіонату Росії. Але під тиском Української асоціації футболу, ФІФА та УЄФА під егідою міжнародних футбольних спілок було створено «Кримський футбольний союз» (КФС) зі спеціальним статусом.

Інформаційний плакат «Кримського футбольного союзу»

У російських реаліях футбольні команди, що залишилися в Криму, розігрують свої внутрішні чемпіонат та кубок, можуть грати товариські матчі з російськими командами, але не мають права офіційно брати участь у турнірах Росії. Виняток було зафіксовано у 2023 році – після повномасштабного вторгнення Росії до України.

Проте багато років футбольна прем’єр-ліга серед кримських команд залишається однією з головних подій місцевого масштабу.

Порожні трибуни на матчі лідера чемпіонату Криму, сімферопольської «Таврії». Архівне фото

Кримська прем’єр-ліга з футболу розпочалася у квітні. Але через отруєння гравців у ній провели лише дві гри з чотирьох запланованих. Згідно з турнірною таблицею, постраждалі команди востаннє виходили на поле 21 квітня у третьому турі. І обидві обіграли суперників. Четвертий тур проходив з 27 по 29 квітня, але без «Таврії» та «Спарта-КТ».

У підконтрольному Росії «Кримському футбольному союзі» повідомили про перенесення матчу четвертого туру чемпіонату прем’єр-ліги КФС через масове отруєння гравців. Комітет із проведення змагань вирішив перенести матчі МФК «Ялта» – «Таврія» та «Океан» – «Спарта-КТ» на резервні дні.

Уболівальники пишуть футболістам у соцмережах побажання одужання.

Оголошення про перенесення матчів прем'єр-ліги «Кримського футбольного союзу» після повідомлення про отруєння гравців

Керівництво спортсменів інцидент із отруєнням публічно не коментує.

Президент «Кримського футбольного союзу», депутат російського парламенту Криму від «Єдиної Росії» Сергій Бородкін заявив журналістам, що «нічого особливого немає», тому цю тему не обговорюють.

У кримській футбольній спільноті з’являються конспірологічні версії на тлі схожої ситуації з отруєнням російських футболістів у Сочі в той же час, що й у Криму. «Збіг?» – запитують кримчани.

Обговорення отруєння кримських футболістів на сторінці футбольного клубу «Таврія» у соцмережі «Вконтакте»

«Виявлено норовірус»

У кримському Міжрегіональному управлінні Росспоживнагляду повідомили про госпіталізацію однієї людини з гострою кишковою інфекцією, наголосивши, що інформація про масове отруєння свого підтвердження не отримала.

Причиною отруєння у відомстві назвали порушення правил організації харчування.

«За результатами лабораторного обстеження у кухаря та п’яти осіб, які проживають у тренувальному комплексі, виявлено норовірус. У їдальні при готельно-тренувальному комплексі виявлено порушення санітарних вимог до організації харчування», – йдеться у повідомленні.

У «Кримтеплиці» на цю інформацію публічно не відреагували.

М'ячі на футбольному полі у Криму. Ілюстративне фото

Проте інцидентом з отруєнням спортсменів у Криму зацікавилися російські силовики. Голова Слідчого комітету Росії Олександр Бастрикін доручив контроль за перевіркою центральному апарату відомства та дав вказівку голові кримського главку Володимиру Терентьєву звітувати про результати перевірки на різних її етапах.

«Причина, щоб перенести матч»

Ситуація, в якій опинилися кримські футболісти, не є типовою у футбольному світі, каже Олег Комуняр – у минулому лідер уболівальників ФК «Таврія», а тепер віце-президент «Федерації футболу Криму», відтвореної після 2014 року на материковій частині України.

«Це не типова ситуація, а заліт, якщо можна сказати. Це дуже рідкісне явище. Але іноді таке може статися з кожним. Навіть із тими, хто має все добре з харчуванням», – заявив він Крим.Реалії.

На думку Олега Комуняра, іноді за версією про отруєння можуть ховатися інші причини.

Віце-президент Федерації футболу Криму Олег Комуняр

«Можливо, банально якісь продукти були неякісними. Але тут йдеться про дві постраждалі команди. Дивно, що вони харчувалися в одній їдальні. Можливо, просто з якихось причин потрібно було перенести футбольний матч. Тому вирішили вигадати таку причину», – припустив Олег Комуняр.

Повернутися до змагань кримські футболісти, які постраждали, планують найближчим часом. Матчі за участю «Таврії» та «Спарта-КТ» заплановано на 4 травня.

Джерело

Новости Крыма