Номінанти на «Оскар» : 10 фільмів, які варто подивитися кожному (відео)

Церемонія нагородження престижною кінопремією відбудеться вже 12 березня. Розповідаємо, які стрічки претендують на звання кращих.

10 фільмів, які варто подивитися кожному / фото 20th Century Fox

12 березня відбудеться церемонія нагородження найпрестижнішої кінопремії — «Оскар». Розповідаємо про фільми, які претендують на золоту статуетку. 

На Західному фронті без змін

В основі фільму — історія німецького солдата на Західному фронті за часів Першої світової війни. Головний герой Пауль Боймер, опинившись на фронті, був переконаний, що йде захищати Батьківщину. На прикладі цього солдата і його товаришів по службі фільм демонструє, як мільйони людей стали жертвами пропаганди, а також те, як первісна ейфорія війни перетворюється в гру на виживання в окопах. 

Аватар: шлях води

Цей фільм вже назвали одним з найдорожчих в історії кінематографа, оскільки для його створення використовувалися особливі технології, що допомагають максимально реалістично передати перебування під водою, а саме під водою і розгорталися основні події. «Аватар: шлях води» демонструє глядачам підводний світ Пандори. Головні герої знову вступають в сутичку з «людьми з неба», заручившись підтримкою сусідніх племен. 

Банші Інішеріна

Комедійний фільм демонструє події, що відбуваються в Ірландії в 1923 році. Якщо коротко, то це історія двох друзів, які вступають у конфлікт на віддаленому ірландському острові. Головні ролі виконали Брендан Глісон, Колін Фаррелл, Баррі Кіоган.

Елвіс

Автобіографічний фільм про короля рок-н-ролу Елвіса Преслі. Головна роль дісталася Остіну Батлеру, який має вражаючі подібності з Преслі. Кінострічка розкриває не тільки тернистий шлях музиканта до досягнення світової слави, а й маловідомі аспекти його життя. Наприклад, 20-річні любовні стосунки з менеджером Томом Паркером. 

Все завжди і водночас

Головна героїня Евелін володіє особливим даром — вона може управляти мультивсесвітом, додаючи собі різні навички, використовуючи в житті різні «варіації себе». Наприклад, одночасно вона може бути талановитою актрисою, майстерним кухарем або майстром бойових мистецтв. Також Евелін має доступ до спогадів, емоцій і почуттів різної версії себе. Кажуть, що такі навички можуть врятувати світ. 

Фабельмани

Американський фільм Стівена Спілберга. Події розгортаються в Нью-Джерсі на початку 1950-х. Маленький Семмі Фабельман вперше відвідав кінотеатр. У фільмі він побачив аварію поїзда, і був настільки вражений, що спробував вдома відтворити цей фрагмент за допомогою іграшкової залізниці. Мама, побачивши захоплення хлопчика, вручила йому камеру і запропонувала знімати. Вона й не підозрювала, початком якого грандіозного шляху це може стати. 

Тар

Відома диригент і композитор Лідія Тар стає першою жінкою, яка керує Берлінським філармонічним оркестром. Її репутація здається ідеальною, поки одна з її підопічних не накладе на себе руки.

Топ Ган: Меверік

Під час чергового тренувального польоту лейтенант Піт Мітчелл на прізвисько «Меверік» не справляється з керуванням, літак розбивається. Гине напарник і друг «Меверіка» Нік Бредшоу. Роками пізніше Піт Мітчелл — висококласний льотчик, який навчає молодих бійців. Серед студентів він зустрічає Бредлі Бредшоу — сина того самого Ніка, який загинув в авіакатастрофі.

Трикутник печалі

Дівчата-супермоделі вирушили в подорож на яхті. Серед пасажирів яхти — багаті і впливові чоловіки, які звикли ні в чому собі не відмовляти. Розкішна подорож обернулося несподіваними трагічними подіями. 

Жінки розмовляють

Художній фільм, що розповідає про групу жінок з релігійної громади, які постійно зазнають насильства. Коли вони вирішують про це відкрито розповісти, їм ніхто не вірить, кажучи, що це все їхні «хворі фантазії». У якийсь момент терпінню жертв приходить кінець.

Нагадаємо, названо повний список номінантів на Оскар-2023.

Джерело

Новости Крыма