Нобельський нацпарк: у чому полягає унікальність боліт Полісся

Нобельський нацпарк: у чому полягає унікальність боліт Полісся

Водно-болотні угіддя – це не просто заболочені території, а життєво важливі екосистеми, що очищують воду, зберігають вуглець і підтримують біорізноманіття. 

У Нобельському національному природному парку розташована частина унікальних водно-болотних угідь міжнародного значення – «Заплава річки Прип’ять», що займає площу 37 567,66 гектара, повідомляють у нацпарку. 

Заплава простягається вздовж річки Прип’ять – від села Комарове на Волині до села Комори на Рівненщині. У межах Нобельського НПП угіддя займають 9980 гектарів, що становить 26,5% від загальної площі. 

Ця територія є унікальною природною системою, де зосереджені річки, озера, заплавні луки та болота, які відіграють важливу роль у регулюванні гідрологічного режиму та збереженні біорізноманіття. 

Тут протікають сім річок, серед яких Прип’ять (32,8 кілометра), Стохід (16,5 кілометра) і Гнила Прип’ять (1,2 кілометра), а також розташовані мальовничі озера, серед яких найбільше на Рівненщині – озеро Нобель (499 гектарів). 

У заплаві Прип’яті зареєстровано 192 види хребетних тварин: 29 видів риб, 13 видів земноводних, 5 видів плазунів, 120 видів птахів та 25 видів ссавців, серед яких є рідкісні та зникаючі.

 Водно-болотні угіддя Нобельського НПП мають світову важливість і входять до списку Рамсарської конвенції, що підкреслює їхнє значення не лише для України, а й для міжнародної природоохоронної мережі. 

Ці унікальні екосистеми виконують безцінні функції: очищують воду, зберігають вуглець, захищають від змін клімату, а також є домівкою для рідкісних видів флори та фауни. Дбайливе ставлення до них – запорука збереження природного балансу, який впливає на життя кожного з нас.

Нобельський нацпарк: у чому полягає унікальність боліт Полісся1

 

Джерело

Новости Крыма