«Нерозуміння, здивування, гіркота і шок». Кримчани – про пропозицію визнати Крим російським в обмін на мир між Україною та Росією

Президент Росії Володимир Путін і президент США Дональд Трамп на тлі мапи анексованого Криму. Колаж

 

В американських ЗМІ з’явилася інформація, що Вашингтон нібито надав Києву пропозиції для завершення війни, що включають офіційне визнання з боку США анексії Криму та відмову України від вступу до НАТО. Відповідаючи у Києві на запитання журналістів, президент України Володимир Зеленський заявив, що «Крим ми можемо не обговорювати… Україна не визнає юридично окупацію Криму». Як можливу пропозицію США (офіційно її американська влада не підтвердила) оцінюють на анексованому Кримському півострові, читайте у матеріалі Крим.Реалії.

Одразу після появи цієї інформації прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков зазначив, що «контакти з українського врегулювання відбуваються непублічно, а до будь-яких знеособлених інформаційних вкидань на цю тему потрібно ставитися з обережністю».

Президент Росії Володимир Путін (праворуч) та його спікер Дмитро Пєсков (ліворуч). Архівна фотографія

Півострів буде позбавлений санкцій США, що, зрозуміло, дасть йому новий імпульс розвитку Дмитро Бєлік

Член Комітету Держдуми РФ з міжнародних справ, депутат фракції «Единая Россия» Дмитро Бєлік допускає можливе визнання Криму російським.

«У разі визнання Штатами Криму, який понад 10 років успішно розвивається у складі Росії, як мінімум півострів буде позбавлений санкцій США, що, зрозуміло, дасть йому новий імпульс розвитку. Але і це питання Вашингтон намагатиметься використати з вигодою для себе, повернувшись до нього надалі в спірній ситуації з Гренландією», – повідомив російський депутат.

Депутат Державної Думи Росії Дмитро Бєлік

Популярний у Росії військовий блогер Юрій Подоляка вважає, що для американського бізнесу буде вигідним визнання російського статусу Криму.

«Якщо США визнають Крим російським, американські компанії (після зняття санкцій) зможуть офіційно потрапити на цей дуже смачний для себе ринок і його освоювати нарівні з російським бізнесом. Зі зрозумілих причин інші нові російські території американський бізнес цікавлять мало, тому Трампу не потрібно їх визнавати російськими. Нічого особистого, як кажуть такі, як Трамп – чисто бізнес», – поділився своєю думкою з підписниками блогер.

Російський політолог та військовий блогер Олексій Живов, який переїхав після анексії Криму до Сімферополя, пояснює, чому Київ не піде на визнання Криму російським.

Якщо Америка визнає Крим російським, то з-під української ідеології вибивається її базис, фундамент Олексій Живов

«Вся українська ідентичність після 2014 року будувалася на сентименті повернення Криму. Крим несправедливо відібрали в України, ось ми його повернемо і настане рай на Землі – приблизно так звучать українські діалоги у максимальному спрощенні. Якщо Америка визнає Крим російським, то з-під української ідеології вибивається її базис, фундамент. Тому, звісно, Київ ніколи не погодиться за жодних умов визнати Крим частиною Росії, бо впаде вся ідеологічна база, люди розчаруються і підуть скидати Зеленського. Тому що він їх 10 років годував обіцянками, що багато в чому всі страждання – заради Криму, а виходить, що він їх обдурив», – прокоментував ситуацію Живов.

Російський політолог і військовий блогер Олексій Живов

Трамп може визнати Крим російським, щоб вийти з патової ситуації щодо врегулювання військового протистояння Росії та України. Таку думку висловила керівниця кримської філії Фонду розвитку громадянського суспільства Наталія Кисельова.

«Незабаром уже пройдуть символічні 100 днів президентства Трампа, а реальних результатів немає. Щоб вийти з цієї патової ситуації, Білому дому треба шукати якісь рішення, цим і пояснюються подібні гучні заяви», – вважає Кисельова.

На думку кримського проросійського політолога Івана Мезюхо, США починають приходити до «політичної тверезості».

«Трамп із властивою йому нахрапистістю хотів вирішити українську кризу. Так пдібні питання не вирішуються. І сьогодні він приходить до політичної тверезості щодо українського кейсу», – вважає Мезюхо.

Кримський громадський діяч з Ялти, ім’я якого редакція не називає з міркувань безпеки, розповів Крим.Реалії, що для багатьох кримчан пропозиція про визнання Криму російським викликала гіркоту.

У Криму така пропозиція викличе, з об'єктивних причин, подвійні почуття. У когось – гіркоту, а в когось – радість Кримський громадський діяч

«З точки зору міжнародного права, Статуту ООН та інших міжнародно-правових актів така пропозиція США, якщо вона не фейкова, викликає, як то кажуть, когнітивний дисонанс. У Криму така пропозиція викличе, з об’єктивних причин, подвійні почуття. У когось – гіркоту, а в когось – радість», – розповів громадський діяч.

Кримський активіст із Джанкоя, ім’я якого редакція не називає з міркувань безпеки, у коментарі Крим.Реалії зазначив, що не вважає цю заяву серйозною.

«Цю заяву США з мого оточення ніхто навіть не обговорює, всі зайняті своїми справами, начебто її й немає. Є гостре відчуття, що це звичайні геополітичні розмови, про які на федеральних телеканалах поговорять і все закінчиться», – зазначив активіст.

Кримський активіст із Білогірська, ім’я якого редакція не називає з міркувань безпеки, повідомив Крим.Реалії, що для проукраїнськи орієнтованих кримчан ця заява Білого дому стала шокуючою.

Визнання Криму російським суперечить усім нормам і правилам міжнародного права Кримський активіст

«Ця пропозиція викликає у кримському суспільстві неоднозначну реакцію. З боку проросійськи налаштованих кримчан пропозиція адміністрації США викликає схвалення, з боку проукраїнськи налаштованих – нерозуміння, здивування і навіть шок. Визнання Криму російським суперечить усім нормам і правилам міжнародного права, показує неспроможність ООН ефективно вирішувати проблеми, що виникають», – повідомив активіст.

У коментарях у кримському сегменті соцмереж багато хто вважає, що Кремль може піти на припинення війни у разі визнання Криму російським.

«Для Путіна відкрилася досить унікальна нагода закінчити війну не просто на своїх умовах, а ще й не понести за це відповідальності. Тому якщо Росія зараз відмовиться від угоди, яка передбачає зняття санкцій та потенційне визнання Криму хоча б із боку США, вона зробить велику дурість. Втім, я гадаю, не відмовиться. Путін завжди був обережним політиком, який готовий на кожні три кроки вперед робити два кроки назад і залишатися задоволеним цим результатом», – написав у коментарі до тематичного посту Олега Царьова його підписник Андрій.

Там же у коментарях кримчанка Юлія, чий чоловік воює проти України, зазначає, що ситуація в російській армії близька до критичної, тому Кремлю вигідно закінчити війну, отримавши визнання своєї юрисдикції над Кримом.

Вони просто гинуть. Ким ви хочете йти воювати? Кримчанка Юлія

«Людей немає. Нових не мобілізують. Хто воюватиме? Ви собі уявляєте тих, що залишилися живими там? У чоловіка чотири контузії! Непоранених немає! Залишки від підрозділів – 10-20%, і це ще добре! Вони просто гинуть. Ким ви хочете йти воювати? Може, ви знаєте секретні резерви? Поділіться! Я їх не знаю», – написала вона.

Ще один підписник Царьова Юрій Шитов вважає, що Путін може видати визнання Криму російським за перемогу.

«На підставі того, як тривають військові дії в Україні, я не бачу на сьогодні можливості створити велику перевагу. Це, власне, є головною причиною, чому ЄС та Британія так агресивно налаштовані на війну. І тут постає питання, а ми такий хід війни здатні подужати за наявності багатьох проблем? Я не знаю відповіді на це запитання. Але на 100% упевнений, що ВВП (Володимир Путін – КР) знає відповідь. І якщо ВВП піде на компроміс, це означає, що в цій ситуації це так треба», – написав він у коментарі.

Сполучені Штати Америки провели «дуже хороші зустрічі» щодо завершення російсько-української війни, заявив президент країни Дональд Трамп 21 квітня. Відповідаючи на запитання журналіста про шанси на досягнення угоди цього тижня, президент США заявив: є дуже хороші шанси.

Джерело

Новости Крыма