Непередбачуваний і небезпечний. Керченський міст після повторного вибуху

Автомобілі на Керченському (Кримському) мосту, ілюстраційне фото

 

Російська влада розраховує найближчими місяцями відновити прольоти мосту через Керченську протоку, пошкоджені вибухом 17 липня. Наразі рух на ньому – реверсивний. Його регулярно перекривають, що робить шлях через цей мостовий перехід непередбачуваним. Для учасників руху через Керченський (Кримський) міст також з’явилися нові правила та обмеження. За ситуацією стежать Крим.Реалії.

Рух Керченським мостом вдалося відновити невдовзі після вибуху, що пошкодив прольоти 17 липня.

Пошкоджена ділянка дороги на Керченському мосту внаслідок, як повідомляють, нічної атаки на міст. 17 липня 2023 року

Але цей трафік суттєво обмежений, ускладнений, а іноді й непрогнозований. Їздити мостом дозволено лише легковим автомобілям і туристичним автобусам. Але й для них запроваджено нові правила.

Затори та повітряні тривоги

Незважаючи на вже другий вибух на Керченському мосту, трафік на ньому не припиняється. На під’їздах до нього, як і раніше, регулярно накопичуються затори.

Вдень 24 липня на виїзд із Криму чекали у черзі понад дві сотні автомобілів. Цього дня російська влада двічі повністю зупиняла рух мостом через Керченську протоку. Причин цього не назвали. Учасників руху в зоні огляду транспорту просили зберігати спокій та дотримуватися вказівок співробітників транспортної безпеки.

У ніч на 24 липня рух мостом було відновлено частково – з Криму в напрямку Краснодарського краю Росії. У зворотному напрямку з боку Тамані він був закритий. Дозволили його після опівночі.

«За минулу добу Кримським мостом в обидві сторони проїхало 8,9 тисяч автомобілів. Таким чином інтенсивність руху наближається до пікових значень цього літа, коли в обидві сторони щодобово проїжджало понад 14,3 тисячі автомобілів», – повідомляють у Міністерстві транспорту Росії.

Учасників руху Керченським мостом попереджають про повітряну тривогу. Це нова практика, яка вперше запроваджена на мостовому переході. Після першого вибуху таких заходів не було.

Якщо тривога застала на мосту, водіям рекомендують дотримуватися вказівок системи гучномовного зв’язку. Їх просять не панікувати, не робити небезпечних маневрів, не залишати автомобіль і не зупинятися, якщо в цей момент продовжується рух. Власникам транспорту рекомендовано дотримуватися встановленої швидкості та продовжувати рух у бік виїзду з Керченського мосту.

Правила руху мостом через Керченську протоку після вибуху 17 липня 2023 року

Якщо ж тривога застане водіїв на пункті огляду автомобілів, їм рекомендують, дотримуючись вказівок представників транспортної безпеки, пройти в безпечне місце.

Учасників руху через Керченський міст просять у разі тривоги «бути гранично уважними» та «не відволікатися на зйомку».

«Прохання: забути про телефони»

Російська влада Криму закликає не знімати Керченський міст «з міркувань безпеки». Це погана новина для туристів, котрі любили фотографуватися на тлі мостових арок.

Російський міст через Керченську протоку, 23 лютого 2023 року

«За будь-якої теоретичної загрози з об’єкта прибирають людей і машини… Прохання в таких ситуаціях зберігати спокій та забути про свої телефони. Ворог відстежує чати і користується вашим відео та хайпом», – заявив радник російського глави Криму Олег Крючков.

Обмеження фото- та відеозйомки на об’єктах транспортної інфраструктури діє в Криму з осені минулого року в межах режиму «середнього рівня реагування», оголошеного президентом Росії Володимиром Путіним у Криму та низці російських регіонів.

Після вибухів на військових об’єктах Росії в Криму місцева влада також почала відслідковувати та переслідувати авторів фото та відео наслідків «прильотів».

«Помилково думати, що з мостом буде все гаразд»

Це нормальна тактика – руйнувати логістичні лінії свого ворога. Ми будемо використовувати цю тактику проти них Олексій Резніков

Збройні сили України вважають Керченський міст легітимною військовою ціллю, оскільки Росія перекидає свої війська і техніку на південний фронт під час повномасштабного вторгнення в Україну. Тому атаки на цей об’єкт продовжаться, заявляє міністр оборони країни Олексій Резніков.

«Це нормальна тактика – руйнувати логістичні лінії свого ворога, щоб зупинити можливість отримати більше боєприпасів, більше палива, їжі тощо. Ось чому ми використовуватимемо цю тактику проти них», – сказав міністр, відповідаючи на запитання, чи є метою України остаточне виведення з ладу Керченського мосту.

Олексій Резніков також анонсував продовження ударів по російських військових об’єктах у Криму.

Дим і полум'я від вибуху під час пожежі на військовому полігоні в Кіровському районі окупованого Росією Криму, 19 липня 2023 року

«Усі ці цілі офіційні, бо це зменшить їхню (російську військову – КР) спроможність воювати проти нас і допоможе врятувати життя українців», – сказав міністр в інтерв’ю CNN.

З огляду на це влада України вкотре просить жителів Криму триматися подалі від військових об’єктів.

В українській розвідці також рекомендують росіянам уникати Керченського мосту.

«Людям, які непричетні до окупації українських територій, скоєнню воєнних злочинів, слід уникати користування такими небезпечними незаконними конструкціями, як міст через Керченську протоку. Тому що цей об’єкт використовує агресор, щоб перекинути сили та засоби, вбивати українців, українських захисників, продовжувати окупацію українських територій. Тому було б помилково думати, що з ним буде все гаразд у майбутньому», – заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов.

Порожній Керченський міст наступного дня після вибуху, Крим, 9 жовтня 2022 року

У російських військових «уже є розуміння, що їм доведеться відступати, якщо Кримський міст буде знищений або стане непридатним», заявляють у Представництві президента України в АРК.

Після повторного вибуху на Керченському мосту 17 липня російська влада оголосила, що має намір повністю відновити його в листопаді.

24 липня у відкритому доступі з’явилася постанова уряду Росії, якою підряднику продовжено термін відновлення зруйнованих елементів Керченського мосту до 31 грудня цього року.

Джерело

Новости Крыма