«Навіть в носі не поколупатися»: психотерапевт розповів про переваги «гендерних» купе від УЗ

23 травня прес-служба «Укрзалізниці» повідомила, що планує запровадити для українців можливість обирати, в яких саме купе їм зручно мандрувати: в жіночих, чоловічих або змішаних.

Психотерапевт Олег Чабан вважає, що «гендерні» купе від УЗ — гарна ініціатива, яка сприятиме інтимній свободі українців / скріншот

Український психотерапевт Олег Чабан підтримав ініціативу з боку перевізника «Укрзалізниці» щодо створення так званих «гендерних» купе для українців. 

Йдеться про можливість обирати, в якому саме купе громадянам зручніше подорожувати: в жіночому, чоловічому, чи взагалі змішаному. Як зазначив спеціаліст в ефірі передачі «Сніданку з 1+1», відповідна пропозиція від УЗ — гарна ініціатива, яка сприятиме інтимній свободі українців. 

«Я — за волю вибору. Тобто коли я підходжу до каси, чи заходжу в інтернет, я прошу: «Мене тільки в чоловіче купе». Або — я їду з дружиною: «Будь-ласка, не роз’єднуйте нас». Тобто — я за всі варіанти, хоча я розумію, що тут може бути багато «але». Зокрема, економічний ефект», – сказав Чабан.

Він зазначив, що якщо наша держава здатна фінансово забезпечити українцям можливість мати подібну альтернативу, в ній немає нічого поганого.

В цьому контексті він прокоментував запитання з боку ведучого Юрія Горбунова щодо допису однієї з українок у Twitter. Йдеться про історію дівчини з ніком «Грішниця». Вона поскаржилася на випадок, коли одного разу їй довелося їхати в одному купе з трьома чоловіками. Через незручність та стрес вона була змушена попросити персонал перемістити її до іншого купе. 

Психолог вказав, що це нормально, коли людина потребує навколо себе забезпечення певного інтимного простору. Зазвичай купе в потязі — це площа розміром не більше ніж в 30-40 сантиметрів. 

«Що таке інтим? Це 30-40 сантиметрів, це дуже близько. Закрилися двері, і ми знаходимося в ньому. Є багато нюансів – переодягання, взагалі поведінки жінки перед чоловіком і чоловіка перед жінкою. У тому числі поколупатися пальцем у носі. Що, як не дивно, також є стигма, яка одразу відкидає», — зазначив Чабан. 

За словами спеціаліста, з огляду на війну та існуючу напругу в суспільстві, українці відчувають ще більше підсвідому недовіру один до одного. Тому, якщо вдасться уникнути зайвої тривожності та стресу хоча б в таких ситуаціях, це позитивно вплину на українців, адже «рівність», «гендерна рівність» та «воля вибору» — важливі цінності для суспільства.

«Укрзалізниця» запроваджує літній графік руху поїздів Помста кремлівських карликів: польським фурам хочуть заборонити в’їзд до Росії Такого ви ще не бачили: в Польщі курсуватиме поїзд з дуже незвичними вікнами (фото, відео) Очільник російської авіакомпанії може сісти на 9 років через незаконні польоти до Криму

УЗ запропонувала організувати жіночі купе у своїх потягах 

Нагадаємо, що 23 травня компанія «Укрзалізниця» повідомила, що розглядає можливість диференціації своїх купе за статевою ознакою. Йдеться про розподіл приміщень на жіночі, чоловічі та традиційні суспільству, змішані купе.

Наразі компанія проводить відповідні консультації з юристами та міжнародними організаціями щодо реалізації подібного проекту. Кажуть, що спочатку спробують організувати такі купе в поїздах, що прямують за маршрутами далекого сполучення. Тобто для українців, які більше часу проводять в дорозі та можуть відчувати більший дискомфорт в разі небажаного сусідства. 

Джерело

Новости Крыма