Навчання пілотів на західних винищувачах: у ЗСУ зробили важливе уточнення

Відомо, що навчання відбуватиметься хвилями — через високу інтенсивність роботи української авіації на фронті.

Винищувач F-16 значно посилить українську ППО / US Air Force

Поки жоден український пілот не вирушав на навчання за кордон, зараз ідеться про відправку авіаційних фахівців щодо можливості розгортання таких навчань, уточнив у коментарі «Українській правді» представник Повітряних сил Юрій Ігнат.

«Наразі не йдеться про навчання пілотів. Вирушили перші групи авіаційних фахівців, які вивчають можливість подальшого розгортання навчання українських льотчиків», — сказав він.

Ігнат пояснив, що країни «авіаційної коаліції» висловлюють підтримку Україні та пропонують різні види підготовки, зокрема початкове навчання на різних етапах авіаційних спеціалістів, мова йде не лише про пілотів, а про авіаційних інженерів, які щодня обслуговуватимуть літаки, офіцерів бойового управління та інших.

Навчання пілотів ЗСУ на F-16 – що передувало

У понеділок ввечері прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час зустрічі в Києві з міністром закордонних справ Великої Британії Джеймсом Клеверлі заявив, що «перші групи вже відправлені до Британії».

Відомо, що навчання відбуватиметься хвилями — через високу інтенсивність роботи української авіації на фронті.

У першу хвилю, попередньо, ввійдуть кілька десятків пілотів. Це будуть кращі та найдосвідченіші пілоти, зауважував раніше Ігнат.

Надання Україні ракет ATACMS дасть Росії зрозуміти, що гру закінчено — британський експерт CNN розповів, як дрони змінили вигляд війни в Україні БПЛА зі штучним інтелектом намагався вбити свого оператора під час симуляції — Insider

До «авіаційної» коаліції, зокрема, ввійшли Британія, США, Польща, Бельгія, Данія, Норвегія, Нідерланди. Деякі з країн навіть висловили готовність постачати F-16. Тоді як експерти також допускають, що, крім F-16, Україна може отримати також літаки Eurofighter від кількох країн, а ще винищувачі JAS 39 Gripen від Швеції.

За словами генерала США Марка Міллі, винищувачі F-16 будуть частиною довгострокового плану для стримування майбутніх атак.

Джерело

Новости Крыма